Złoty medal Jurkowskiego, srebrny Władczyka w Pucharze Polski

/dor/
Patryk Jurkowski (trzeci z lewej) z Czarnych zdobył złoty medal.
Patryk Jurkowski (trzeci z lewej) z Czarnych zdobył złoty medal. Archiwum prywatne
W Chęcinach w hali sportowej Pod Basztami odbył się II Puchar Polski kadetów i kadetek w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. Były to już drugie eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i jednocześnie II Memoriał imienia Ksawerego Waliszewskiego.

W zawodach rywalizowało 171 zawodników oraz 113 zawodniczek z 62 zespołów klubowych. Medale dla Połańca wywalczyli: Patryk Jurkowski złoty w kategorii wagowej 42 kilogramów, Jakub Władczyk srebrny w kategorii do 63 kilogramów. -Patrykowi Jurkowskiemu przypadło w udziale odebranie cennej nagrody dla najlepszego zawodnika tego turnieju - z zadowoleniem mówił trener Czarnych Tadeusz Szkwarek. Oprócz wyżej wymienionych zawodników do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w zapasach w stylu wolnym, która odbędzie się w Lidzbarku Warmińskim w dniach 6-8 maja, kwalifikacje wywalczyli Piotr Migoń z Czarnych w kategorii do 69 kilogramów - zajął 5. miejsce, Jakub Wojsa z Centrum Staszów w kategorii do 46 kilogramów - 8. miejsce.

Pozostałe wyniki: zawodnicy Centrum: 12. Michał Szymański, 16. Klaudiusz Sobieniak, 19. Adrian Nawrot, 19. Wojciech Kruzel, zawodnicy Czarnych: 17. Jakub Czarneck, 17. Dominik Wolak, 18. Michał Krzyworzeka.