Złoty medal lekkoatletów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

(SAW)
Z brązowym medalem Tomasz Biskupski (z prawej).
Z brązowym medalem Tomasz Biskupski (z prawej). archiwum
Drużyna Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zdobyła złoty medal w klasyfikacji drużynowej w Mistrzostwach Polski AZS w Półmaratonie, który został rozegrany w ramach Półmaratonu Wielickiego.

Reprezentanci kieleckiej uczelni ukończyli bieg zdobrymi czasami, co dało im wysokie miejsca także w klasyfikacji indywidualnej. Najlepiej zaprezentował się Tomasz Biskupski, który zdobył brązowy medal mistrzostw Polski AZS i zajął wysokie ósme miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem 1:15:14. Wynik jako uzyskał to jego rekord życiowy.

Na piątym miejscu z czasem 1:16:40 został sklasyfikowany Piotr Jaśtal (MP AZS), w klasyfikacji generalnej zamykał stawkę 10. najlepszych zawodników.

Najwyższe miejsce wśród kobiet wywalczyła Sabina Jarząbek, która zajęła szóste miejsce z czasem 1:33:03, który dał jej 12 miejsce w klasyfikacji kobiet.

Jak podkreślili biegacze był to jeden z najtrudniejszych półmaratonów, na trasie cały czas występowały długie podbiegi i zbiegi, również pogoda nie oszczędziła zawodników, gdyż w trakcie biegu padał ulewny deszcz. Na starcie oprócz Polaków byli też Kenijczycy oraz Ukraińcy
10-o osobowa reprezentacja Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, która zdobyła złoty medal drużynowo startowała w składzie
Tomasz Biskupski (3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej), Piotr Jaśtal (5), Damian Stachura (10), Krzysztof Anioł (12), Tomasz Pachulski (15), Piotr Pasesz (16), Robert Dutkiewicz (19), Sabina Jarząbek (6), Ewelina Suliga (10), Aleksandra Kozak (11).

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja