Zmiana trenera w Partyzancie Radoszyce. Cichacki za Jakubczyka

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Grający trener Partyzanta Radoszyce - Daniel Jakubczyk po meczu z Unią Sędziszów zrezygnował z dalszego prowadzenia drużyny… Zdjęcia Kamil Markiewicz
Daniel Jakubczyk zrezygnował, Maciej Cichacki powraca do prowadzenie pierwszego zespołu Partyzanta Radoszyce

Andrzej Pędowski, prezes Partyzanta Radoszyce:

- Trener Daniel Jakubczyk bezpośrednio po niedzielnym spotkaniu z Unią Sędziszów zrezygnował z dalszego prowadzenia drużyny, a my jako zarząd klubu, przyjęliśmy jego decyzję. Na razie nie określił, czy będzie on nadal chciał być zawodnikiem naszego zespołu. W związku z decyzją Daniela Jakubczyka, podjęliśmy decyzję, że do końca rundy drużynę poprowadzi Maciej Cichacki, który cały czas pracował w naszym klubie prowadząc drużyny młodzieżowe.

W niedzielnym spotkaniu czwartej ligi Partyzant Radoszyce przegrał na własnym obiekcie z Unią Sędziszów aż 1:5. Po tym spotkaniu trener Daniel Jakubczyk zrezygnował z dalszego prowadzenia radoszyckiego zespołu. Do końca sezon to stanowisko objął dotychczasowy szkoleniowiec drużyn młodzieżowych Maciej Cichacki.

W minioną niedzielę Partyzant poniósł trzecią porażkę z rzędu przegrywając u siebie z Unią aż 1:5, choć to drużyna z Radoszyc jako pierwsza w tym spotkaniu wyszła na prowadzenie. Już w 4 minucie na listę strzelców wpisał się Michał Piróg. Jednak później nie było już tak dobrze. Do przerwy goście zdołali wyrównać, a tuż przed zejściem do szatni wyjść na prowadzenie 2:1. Po przerwie piłkarze z Sędziszowa jeszcze trzykrotnie zdobywali bramki.

NA RATUNEK CICHACKI

Po meczu z Unią, grający trener Partyzanta podał się do dymisji, którą przyjął zarząd klubu. W trybie pilnym rozpoczęły się poszukiwania nowego szkoleniowca. Do końca rundy jesiennej, czyli przez pięć kolejek będzie nim Maciej Cichacki, który ostatnio pracował z zespołami młodzieżowymi Partyzanta. Trener Cichacki już dwukrotnie prowadził zespół seniorów radoszyckiego klubu w 2006 i 2010 roku. Za pierwszym razem, gdy objął on to stanowisko wywalczył z drużyną awans z klasy A do klasy okręgowej. Drugim razem prowadził już zespół w czwartej lidze. - Oglądałem mecze Partyzanta i sądzę, że ta drużyna ma duży potencjał. Prezentowała się ona dobrze na tle przeciwników, dlatego ciężko dopatrywać się przyczyny tych wyników, jakie osiągała. Do Staszowa jedziemy z nastawieniem walki o trzy punkty - mówi Maciej Cichacki.

W KOMPLECIE DO STASZOWA

W niedzielę 14 października, o godzinie 15 Partyzant zagra na wyjeździe w meczu jedenastej kolejki z Pogonią Staszów. Drużyna z Radoszyc wystąpi w tym spotkaniu w optymalnym składzie. Do gry po pauzie za żółte kartki powraca Patryk Pyzia.