Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany w Świętokrzykim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach

Paweł WIĘCEK
Ze stanowiska zastępcy dyrektora jednostki zrezygnował Ryszard Maciejczyk. Działacz PSL objął funkcję kierowniczą w rejonowym oddziale ŚZMiUW w Jędrzejowie. Jego miejsce zajął… były dyrektor Paweł Taborski, który, zdaniem CBA, złamał zapisy ustawy antykorupcyjnej.

Paweł Taborski był dyrektorem Świętokrzyskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, jednostki podległej samorządowi województwa, a w praktyce kontrolowanej przez Polskie Stronnictwo Ludowe, od kwietnia do 17 października ubiegłego roku, kiedy zarząd województwa podjął uchwałę o zwolnieniu go ze stanowiska.

Taborski złożył rezygnację 15 października, dokładnie na trzy dni przed zakończeniem kontroli, jaką w jednostce przeprowadziło Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak informowaliśmy, agenci stwierdzili, iż Taborski naruszył zapis ustawy antykorupcyjnej prowadząc w tym samym czasie działalność gospodarczą, i skierowali do marszałka województwa świętokrzyskiego, któremu podlega ŚZMiUW, wniosek o rozwiązanie z dyrektorem umowy o pracę. Od tego czasu obowiązki szefa jednostki pełniła Magdalena Miszczuk-Prus, kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego.

Nim to się jednak stało, Taborski powołał we wrześniu na swojego zastępcę Ryszarda Maciejczyka, byłego starostę i wicestarostę włoszczowskiego oraz byłego szefa tamtejszych struktur powiatowych PSL. Maciejczyk stracił te wszystkie stanowiska po tym, jak Sąd Okręgowy w Kielcach w 2011 roku uznał go za kłamcę lustracyjnego i zakazał pełnienia funkcji publicznych oraz startowania w wyborach przez najbliższe 3 lata.

Obecnie znów doszło do personalnych przetasowań w ŚZMiUW. Zarząd województwa, z pominięciem procedury konkursu, postanowił zatrudnić na stanowisku dyrektora jednostki Annę Koziełło, dotychczasowego kierownika Oddziału Pozwoleń Zintegrowanych i Sektorowych w Departamencie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Środowiska Urzędu Marszałkowskiego.

Czemu zrezygnowano z publicznego naboru? - Według przepisów pracownika samorządowego zatrudnionego na stanowisku urzędniczym, w tym kierowniczym, można na jego wniosek lub za jego zgodą przenieść do pracy w innej jednostce, jeżeli nie narusza to ważnego interesu jednostki, która dotychczas zatrudniała pracownika samorządowego, oraz przemawiają za tym ważne potrzeby po stronie jednostki przejmującej - wyjaśnia Piotr Żołądek, członek zarządu województwa, cytując artykuł 22 ustawy o pracownikach samorządowych.

Koziełło rozpoczęła pracę 15 lutego. Tego samego dnia przyjęła prośbę Ryszarda Maciejczyka o przeniesienie go do rejonowego oddziału ŚZMiUW w Jędrzejowie na stanowisko… zastępcy kierownika. Wolne miejsce na fotelu zastępcy dyrektora do spraw technicznych zajął Paweł Taborski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie