Znakomity mecz Reichmanna. Bez niego Niemcy przegraliby ze Szwecją

(PK)
Świetny mecz na mistrzostwach Europy skrzydłowego Vive Tauronu Kielce, Tobiasa Reichmanna. We Wrocławiu Niemcy pokonali w grupie C Szwecję 27:26, a Reichmann zdobył 9 bramek.

Reichmann był najskuteczniejszym graczem meczu. Cztery bramki zdobył już w pierwszych 15 minutach spotkania. Zakończył mecz z dorobkiem 9 bramek na 12 rzutów (w tym 5/6 z karnych). Grał przez ponad 48 minut.

Jego koledzy nie dorównywali mu poziomem skuteczności i Szwedzi prowadzili. W 28 minucie już różnicą pięciu bramek (16:11), a do przerwy 17:13. Po zmianie stron Niemcy rzucili się do odrabiania strat. Wyrównał (18:18) w 36 minucie Reichmann. W 45 minucie nasi zachodni sąsiedzi prowadzili już 24:20. W 56 Szwedzi doprowadzili do wyniki 27:26 i już do końca meczu nie padła żadna bramka.

Mimo świetnej postawy zawodnika mistrza Polski, najlepszym zawodnikiem meczu uznano bramkarza niemieckiego zespołu, Andreasa Wolffa.