Znakomity mecz Uroša Zormana

PK
Warto było posiedzieć dziś w nocy przed telewizorem, żeby zobaczyć grę Uroša Zormana w meczu ze Szwecją. Słoweńcy wygrali 29:24, a w innym meczu „polskiej” grupy A, Brazylia dość niespodziewanie pokonała Niemców.

Zorman, piłkarz ręczny Vive Tauronu Kielce, w meczu ze Szwedami zaprezentował grę lepszą nawet, niż w ostatnim Final Four Ligi Mistrzów. Zdobył 4 bramki (na 5 rzutów), w tym ostatnią w pierwszej połowie, dającą Słoweńcom prowadzenie do przerwy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że „Zorro” rzucił z wyskoku z 9. metra boiska, co nie zdarza mu się często. Poza tym miał 3 asysty i 2 straty, ale liczba zaliczonych mu podań, otwierających kolegom drogę do bramki jest trochę myląca, bo Zorman nie tylko podawał, ale i świetnie nadawał rytm grze swojej drużyny. 3 bramki (na 5 rzutów, 2/3 z karnych) miał nowy rozgrywający kieleckiego zespołu, Dean Bombač.

Do niespodzianki doszło w innym meczu grupy B, w którym Brazylia wygrała z Niemcami 33:30. Najwięcej bramek dla naszych zachodnich sąsiadów zdobyli Kai Hafner i prawoskrzydłowy Vive Tauronu Kielce Tobias Reichmann (obaj 6/8). Reichmanmn grał ponad 55 minut, jedną z bramek zdobył z karnego, zaliczył również asystę.

W grupie A odrodzili się Chorwaci, którzy pokonali Danię 27:24. Hrvatska prowadziła przez niemal cały mecz, tylko raz, na początku drugiej połowy Duńczycy doprowadzili do remisu 16:16. Manuel Štrlek z Vive Tauronu zdobył 4 bramki z 5 rzutów, były zawodnik klubu z Kielc Ivan Čupić 2 na 3, a Marko Mamić, który trafi do Kielc za rok nie zdobył żadnej bramki, oddając 3 rzuty.

Wyniki
Grupa A: Tunezja – Katar 25:25 (12:11), Dania – Chorwacja 24:27 (12:15), Francja – Argentyna 31:24 (17:12).
1. Francja 3 6 91-67
2. Dania 3 4 80-69
3. Chorwacja 3 4 77-80
4. Katar 3 3 75-83
5. Tunezja 3 1 71-81
6. Argentyna 3 0 69-83
W następnej kolejce (sobota, 13 sierpnia): Chorwacja – Francja (godz. 16.30), Dania – Katar (19.40), Argentyna – Tunezja (2.50).

Grupa B: Polska – Egipt 33:25 (16:10), Brazylia – Niemcy 33:30 (17:16), Słowenia – Szwecja 29:24 (14:13).
1. Słowenia 3 6 87-78
2. Brazylia 3 4 95-93
3. Niemcy 3 4 94-91
4. POLSKA 3 2 94-91
5. Egipt 3 2 77-85
6. Szwecja 3 0 78-87
W następnej kolejce (sobota, 13 sierpnia): Słowenia – Niemcy (14.30), Egipt – Brazylia (21.40), Polska – Szwecja (0.50).