Znakomity sezon w wykonaniu Akweduktu Kielce. Udane starty na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych podsumował Grzegorz Kożuchowski

Bartosz Wartałowicz
Jakub Brzóska z Akweduktu Kielce ma na swoim koncie srebro Mistrzostw Europy i złoto Mistrzostw Świata. Trener Grzegorz Kożuchowski podsumowuje udany sezon klubu. Akwedukt Kielce
TS Akwedukt Kielce zakończył sezon 2022/2023. Zawodnicy kieleckiego klubu startowali z powodzeniem w zawodach triathlonowych i duathlonowych. O szczegółach opowiedział nam Grzegorz Kożuchowski, trener Akweduktu Kielce.

Grzegorz Kożuchowski - szkoleniowiec Akweduktu Kielce podsumowuje sezon 2022/2023

Trener Grzegorz Kożuchowski podkreślił, że sezon 2022/2023 był najlepszy w całej jego karierze trenerskiej.

Trenerem jestem od 17 lat i w całej mojej historii w tym zawodzie nie zdarzył się tak znakomity sezon. Zdobywaliśmy medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Pucharze Polski, grupach Masters oraz w rywalizacji dzieci

- skomentował Grzegorz Kożuchowski, trener Akweduktu Kielce.

Kielczanie zdobyli 8 medali Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. Alan Artwik - Sieroń zdobył 3 złote medale i jeden brązowy, Beata Woźniak i Krzysztof Misztal zdobyli indywidualnie brązowe medale, a w sztafecie z Natanielem Sieradzanem również byli na trzecim miejscu, a zespół złożony z Alana Artwika - Sieronia, Małgorzaty Góźdź i Franciszka Sokalskiego zdobył kolejny brąz dla klubu.

Kielczanie odnosili również sukcesy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie Akwedukt zajął drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej. W Pucharze Polski kapitalnie spisywał się wspomniany już Alan Artwik-Sieroń, który zdominował kategorię młodzika

Nie pamiętam, żeby ktoś tak zdominował jakąkolwiek kategorię. Alan miał znaczną przewagę nad resztą stawki w każdym aspekcie

- powiedział trener Kożuchowski. W klasyfikacji klubowej, zespół z Kielc był czwarty.

W kategorii Age Group, znanej również jako Masters, znakomicie spisywał się przede wszystkim Jakub Brzóska, który został złotym medalistą Mistrzostw Świata w Hamburgu i zdobył srebro na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii.

Rodzina Brzósków od kilku lat wiedzie prym w naszym klubie i zdobywa dużo medali. Kuba na co dzień pracuje zawodowo, ale znajduje czas, żeby trenować, brać udział w zawodach i pomagać nam w szkoleniu młodszych

- powiedział Grzegorz Kożuchowski.

Nie można zapominać również o dzieciach, które rywalizują w Aquathlonie. Duże sukcesy odnosili Michał Kożuchowski, Lena Kukla czy Mikołaj Cieślicki, którzy startowali na zawodach ogólnopolskich. Łącznie nasi zawodnicy ze wszystkich grup wiekowych stawali na podium ponad 40 razy

- chwalił trener Akweduktu Kielce.

Akwedukt Kielce ogłosił nabór do wszystkich kategorii wiekowych. Kontakt do trenera Grzegorza Kożuchowskiego pod numerem telefonu 696 422 296.

Oprócz nauki i doskonalenia pływania, dołączamy lekkoatletykę z elementami ogólnorozwojowymi. W dzisiejszych czasach ta aktywność fizyczna jest niezwykle potrzebna i ważna. To tak naprawdę sport dla każdej osoby, która trenuje systematycznie i nie ma przeciwwskazań zdrowotnych