Znakomity start KKL Kielce na mistrzostwach Polski. W sobotę złote medale wywalczyli Oliwia Bełczew i Nikodem Pochopień

Dorota Kułaga
Oliwia Bełczew zdobyła złoto na 1000 metrów
Oliwia Bełczew zdobyła złoto na 1000 metrów KKL Kielce
Dwa złote medale wywalczyli w sobotę zawodnicy Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Rzeszowie. W piątek po złoto sięgnęła Zofia Jastrząb.

Nikodem Pochopień i Oliwia Bełczew w blasku złota

W sobotę Nikodem Pochopień zdobył złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Zawodnik Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego wygrał konkurs skoku o tyczce, uzyskując nowy rekord życiowy - 4.80 metra. Warto zaznaczyć, że jest to drugi złoty medal uzyskany na tej imprezie przez podopiecznych trenerki Agnieszki Wrony. Przypomnijmy, że w piątek Zofia Jastrząb z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została mistrzynią Polski do 18 lat w skoku o tyczce. Zakończyła konkurs z nowym rekordem życiowym - 3.85 metra. Jak informuje portal www.la.kielce.com.pl wynik 3,85 metra to rekord województwa świętokrzyskiego nie tylko juniorek młodszych, ale i juniorek. Jest to rezultat lepszy o 3 centymetry od poprzedniego ustanowionego w styczniu w Spale przez Zofię Jastrząb, a w tej drugiej kategorii przez jej klubową koleżankę Natalię Biskupską, również zawodniczkę Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego.

W sobotę po złoto sięgnęła też Oliwia Bełczew z KKL Kielce. Z czasem 2:55.68 wygrała bieg na 1000 metrów juniorek młodszych. Do tego sukcesu doprowadził ją trener Krzysztof Jóźwik.

W skoku w dal na piątym miejscu, z wynikiem 5.59 m, sklasyfikowana została Gabriela Lipińska z KKL Kielce, która straciła do brązowego medalu zaledwie 4 centymetry.