Znamy najlepszą „ósemkę” MiniEuro 2016

Kamil Markiewicz
Igor Ogonowski (z prawej) zdobył dwie bramki dla Walii w spotkaniu z Austrią, wygranym przez jego zespół 4:0. Kamil Markiewicz
We wtorek, w Chęcinach, rozegrane zostały ostatnie mecze 1/8 finału MiniEuro 2016. Do ćwierćfinału awansowały Walia oraz Chorwacja.

W pierwszy meczu Walia (Gimnazjum numer 1 Chęciny) zmierzyła się z Austrią (Gimnazjum numer 6 z Kielc). Należy pochwalić postawę kieleckiej drużyny, która stawiła się na spotkaniu w zaledwie dwunastoosobowym składzie, aby wziąć udział w rozgrywkach. Kilku zawodników w dniu meczu przebywało na wycieczce szkolnej. Dla drużyny najważniejszy był udział. Brak kilku podstawowych graczy było widać na boisku. Walia już do przerwy prowadziła 2:0, ostatecznie wygrywając 4:0. - Muszę przyznać, że przeciwnicy, mimo braku kilku podstawowych zawodników zagrali bardzo dobrze. Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Naszym celem jest wygrana w turnieju - powiedział Igor Ogonowski, strzelec dwóch goli dla Walii.

- Przyjechaliśmy na mecz w rezerwowym składzie. Chcieliśmy zagrać to spotkanie, szkoda tylko, że nie udało nam się go przełożyć na inny termin. W tym turnieju braliśmy udział po raz kolejny, to bardzo fajna zabawa - mówił Adam Wojtasik, trener turniejowej Austrii.

Fragment spotkania 1/8 finału MiniEuro 2016, pomiędzy Chorwacją (Gimnazjum Daleszyce), a Irlandią (Gimnazjum Ożarów).

Irlandia (Gimnazjum Ożarów) - Chorwacja (Gimnazjum Daleszyce) 0:1

W drugim spotkaniu Chorwacja (Gimnazjum Daleszyce) pokonała jednego z faworytów turnieju Irlandię (Gimnazjum Ożarów) 1:0. Bramkę w pierwszej połowie zdobył Jakub Kraiński. - Zagraliśmy bardzo dobrze. W drugiej połowie udało nam się odeprzeć ataki rywali i utrzymać korzystny wynik do końca meczu - skomentował strzelec zwycięskiego gola.

W poniedziałek i wtorek rozegrane zostaną spotkania ćwierćfinałowe MiniEuro 2016.

Program ćwierćfinałów: 30 maja (Daleszyce): Węgry (Gimnazjum numer 12 Kielce) - Chorwacja (Gimnazjum Daleszyce), godz. 9, Irlandia Północna (Gimnazjum numer 1 Włoszczowa) - Hiszpania (Gimnazjum Łagów), godz. 10.15; 31 maja (Chmielnik): Szwajcaria (Gimnazjum Chmielnik) - Walia (Gimnazjum numer 1 Chęciny), godz. 8.45, Rosja (Gimnazjum numer 1 Skarżysko-Kamienna) - Portugalia (Gimnazjum Nowiny), godz. 10.

Wyniki wtorkowych spotkań 1/8 finału: Walia (Gimnazjum numer 1 Chęciny) - Austria (Gimnazjum numer 6 Kielce) 4:0 (2:0), Igor Ogonowski 2, Maciej Hańćko, Wiktor Wnuk; Irlandia (Gimnazjum Ożarów) - Chorwacja (Gimnazjum Daleszyce) 0:1 (0:1), Jakub Kraiński.

Najlepsi strzelcy MiniEuro 2016: 7 - Kamil Uciński (Rosja), 6 - Dawid Lisowski (Austria), 5 - Bartłomiej Duda (Irlandia), Ernest Banasik (Niemcy), Igor Ogonowski (Walia).