Znamy zwycięzców turnieju wiedzy o Starachowicach

M.K.
Nagrodzeni uczestnicy XXXII Turnieju Wiedzy o Starachowicach.
Nagrodzeni uczestnicy XXXII Turnieju Wiedzy o Starachowicach. Monika Nosowicz-Kaczorowska
W czwartek w sali Olimpia w Urzędzie Miejskim w Starachowicach odbył się finał XXXII Turnieju Wiedzy o Starachowicach.

Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadpodstawowych. Jury przyznało nagrody w każdej z tych kategorii. W kategorii szkół podstawowych najlepszy był Mikołaj Operacz ze Szkoły Podstawowej nr 11, druga - Angelika Kita ze Szkoły Podstawowej nr 13, a trzeci Kacper Janus ze Szkoły Podstawowej nr 13. czwarte i piąte miejsce zajęli Mateusz Zakrzewski ze Szkoły Podstawowej nr 13 oraz Maja Jeśko ze Szkoły Podstawowej numer 2.

W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajął Jakub Łygan z Gimnazjum nr 1, drugie Alicja Oczkowska z Gimnazjum nr 2, trzecie - Piotr Hilgert z Gimnazjum nr 3. Poza podium znaleźli się Julia Kuna z Gimnazjum nr 3 oraz Karol Malec z Gimnazjum nr 2.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Ilona Wójcik z I LO, drugi był Patryk Sajnóg z II LO, a trzecia Karolina Śmigielska z III LO. Czwarte i piąte miejsca zajęli Dominika Gawlik z II LO oraz Tomasz Niedziałek z I LO.

Nagrodzeni dyplomami zostali też nauczyciele, pod kierunkiem których uczniowie przygotowywali się do konkursu. Turniej przygotowuje Towarzystwo Przyjaciół Starachowic.