Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znani politycy Platformy Obywatelskiej w Kazimierzy Wielkiej. W środę otwarte spotkania z mieszkańcami

r
Plakat promujący spotkanie z politykami Platformy Obywatelskiej w Kazimierzy Wielkiej.
Plakat promujący spotkanie z politykami Platformy Obywatelskiej w Kazimierzy Wielkiej.
Znani politycy Platformy Obywatelskiej, wezmą udział w spotkaniu z mieszkańcami w Kazimierzy Wielkiej - w środę, 18 kwietnia, o godzinie 18, w Kazimierskim Ośrodku Kultury przy ulicy 1 maja 16. Będą posłowie Małgorzata Pępek, Zbigniew Konwiński, Józef Lassota i Paweł Bańkowski. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

Poseł Artur Gierada przewodniczący Platformy Obywatelskiej w regionie serdecznie zaprasza na spotkanie. - Przede wszystkim chcemy rozmawiać o programie Platformy Obywatelskiej i przyszłości samorządów. Zdaje sobie sprawę że nie uciekniemy od wielkiej polityki która szczególnie dziś budzie wielkie emocje, to mam nadzieję ,że będą to interesujące spotkania dla mieszkańców bo przede wszystkim będziemy otwarci na ich pytania dotyczące spraw , którymi żyją mieszkańcy powiatu oraz dyskusję.

- Podczas spotkań chcemy wysłuchać tego co mają do powiedzenia ludzie , by potem wdrażać ich oczekiwania w życie - dodaje Artur Gierada.

Czwórka parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej pojawi się w Kazimierzy w ramach wielkiego najazdy polityków tej partii na nasze województwo.

Zbigniew Konwiński posłem jest od 2007 roku. Wybrany w okręgu gdyńsko-słupskim. Kilka razy walczył o fotel prezydenta Słupska - nie udało mu się ani razu. Ukończył studia historyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Słupsku. Ma 44 lata.

Małgorzata Pępek posłanką jest od 2011 roku. Ma 57 lat. Od 1990 związana z samorządem gminy Ślemień w powiecie żywieckim, województwo śląskie. Do 2002 zasiadała w radzie gminy, wchodziła też w skład zarządu gminy. W bezpośrednich wyborach samorządowych w 2002, 2006 i 2010 była wybierana na urząd wójta tej gminy.

Józef Lassota, obecnie jest posłem jest od 2011 roku, wybrany w okręgu Kraków. Wcześniej był posłem w latach 1997 - 2001. Ma 75 lat. Po sierpniu 1980 był założycielem krakowskiej, a następnie małopolskiej „Solidarności”. Znalazł się wśród przywódców strajku w swoim zakładzie pracy w stanie wojennym. Został internowany 15 grudnia 1981, następnie tymczasowo aresztowany i skazany w procesie politycznym, zwolniono go po kilku miesiącach. Na początku lat 90. został dyrektorem Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, a później wicewojewodą. Od 9 października 1992 przez sześć lat sprawował urząd prezydenta Krakowa. Do 2006 był także radnym miejskim. Zajmował stanowisko członka zarządu Związku Miast Polskich, wiceprezesa Unii Metropolii Polskich i przewodniczącego Konwentu Prezydentów Największych Miast Polskich. Był też prezesem Klubu Sportowego Cracovia.

Paweł Bańkowski jest posłem od 2015 roku, wybrany z okręgu sosnowieckiego. Ukończył w 1994 zarządzanie i marketing na Politechnice Śląskiej. Odbył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej. Ma 49 lat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie