Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znani politycy w Kielcach o radykalnym islamie

Paweł Więcek
Krzysztof Krogulec/ Paweł Więcek
„Radykalny islam - zagrożenie dla Cywilizacji Łacińskiej” - międzynarodowa konferencja pod takim tytułem odbyła się w środę w Kielcach. W wydarzeniu uczestniczyli znani politycy z Niemiec i Słowacji. Rozmawiano na temat kryzysu imigracyjnego w Europie i sposobach na rozwiązanie tego problemu.

Konferencja została podzielona na dwie części. Pierwsza miała miejsce na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Podczas spotkania ze studentami poseł do Bundestagu z Alternatywy dla Niemiec Steffen Kotre opisał konflikt między konstytucją swojego kraju a prawem szariatu. Jak powiedział, islamscy mułłowie twierdzą, że to drugie jest ważniejsze. - Rządzący próbują nawiązywać dialog z muzułmańskimi duchownymi, ale napotykają ścianę z ich strony - stwierdził Steffen Kotre.

Pytany o plany władz Niemiec dotyczące integracji uchodźców ze społeczeństwem, odparł wprost: - Pierwszy krok to zlikwidować finansowe świadczenia socjalne zostawiając rzeczowe dla potrzebujących. Wtedy Niemcy staną się nieatrakcyjne.

Poseł pochwalił Polaków za ich patriotyzm i przyznał, że podziwia taką postawę.

O doświadczeniach z uchodźcami mówił również Milan Mazurek - poseł do parlamentu Słowacji (Narodna Rada Slovenskej Republiky). - Słowacja jest bardzo konserwatywna. to jedynym kraj w Unii Europejskiej bez meczetu. Toczymy spór z lewicowymi partiami w sprawie napływu muzułmańskich imigrantów. Znamy też strefy „no go”, bo Cyganie mają tysiąc takich stref. Tam Słowacy nie mają wstępu - opowiadał Milan Mazurek.

ZŁOTA SETKA 2017. Oto giganci świętokrzyskiej gospodarki [ZOBACZ LISTĘ NAJBOGATSZYCH FIRM W REGIONIE]

Gościem konferencji był również poseł na Sejm Robert Winnicki - prezes Ruchu Narodowego. - Co Europa może zrobić z kryzysem imigracyjnym? Zabezpieczyć granice. Państwa powinny zastosować zasadę „zero tolerancji” dla nierespektowania prawa i nie dopuszczać do powstania gett. Na razie w Europie jest względu spokój z uwagi na dobrą sytuację ekonomiczną, ale gdy nastąpi kryzys, niepokoje społeczne się zwiększą - mówił Robert Winnicki. Jak zaznaczył, integracja środowisk muzułmańskich ze społeczeństwami krajów Europy jest możliwa, ale w dłuższej perspektywie czasowej i jedynie w przypadku małych grup uchodźców.

W tej części doktor Tomasz Sommer z tygodnika „Najwyższy Czas!” zaprezentował rys historyczny dotyczący wpływu islamu w Europie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie