Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Znany aktor Andrzej Pieczyński zaprasza na monodram 23 lutego do Dworu Starostów w Podzamczu Chęcińskim

Maciej Banachowski
Maciej Banachowski
Wideo
od 16 lat
„Bal u Salomona” Krzysztofa Ildefonsa Gałczyńskiego w wykonaniu Andrzeja Pieczyńskiego - wybitnego aktora teatru i kina, znanego między innymi z „Wielkiego Szu”, „Ogniem i mieczem”, czy „Starej Baśni” będzie można zobaczyć w czwartek, 23 lutego w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Chęcińskim. Początek o godzinie 18.30.

Znany aktor Andrzej Pieczyński zaprasza na cykl spotkań

Monodram „Bal u Salomona” zainauguruje „Podwieczorek u Starostów” - cykl spotkań z literaturą - poezją i prozą - najwybitniejszych twórców polskiej literatury, przy słodkim podwieczorku, w barokowych wnętrzach Dworu Starostów Chęcińskich w Podzamczu.

W kolejnych miesiącach gościem aktora Andrzeja Pieczyńskiego - pomysłodawcy i gospodarza „Podwieczorku u Starostów”, będzie zaproszony do wspólnego czytania artysta teatru, kina, pisarz lub poeta.
Teatralnie zaaranżowanym „Podwieczorkom u Starostów”, towarzyszyć będzie odpowiednio dobrana do tematu i klimatu spotkania - muzyka na żywo. Szczególnym momentem każdego wieczoru, w związku z obchodami Roku Aleksandra Fredry, będzie prezentowany fragment „Zemsty”.
Drugą część wieczoru wypełnią już swobodne rozmowy o literaturze, pisarskim rzemiośle z artystami przy deserze, kawie czy napoju różanym w Sali Czerwonej.

Aktor Andrzej Pieczyński zaprasza do Dworu Starostów w Podzamczu Chęcińskim.
Aktor Andrzej Pieczyński zaprasza do Dworu Starostów w Podzamczu Chęcińskim.

Jak podkreśla Andrzej Pieczyński, scenariusz każdego „Podwieczorku u Starostów” będzie tworzony z myślą o najwyższych wartościach edukacyjnych i artystycznych, rozbudzających ciekawość i potrzebę obcowania z literaturą piękną.

- Gościem zaplanowanego na marzec „Podwieczorku u Starostów” będzie znakomity aktor Wiktor Zborowski

– zapowiada Andrzej Pieczyński i zaprasza do udziału w tych wyjątkowych spotkaniach.

Andrzej Pieczyński z żoną od ponad roku mieszka w Miąsowej w powiecie jędrzejowskim. Jak mówi, zamienił Wielkopolskę na Kielecczyznę.

„Podwieczorki u Starostów” będą się odbywały w Dworze Starostów Chęcińskich, Podzamcze 45. Wstęp za darmowymi zaproszeniami. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia do 20 lutego pod numerem telefonu 41 343 40 50 wew. 314 (pon. - pt. godz. 8.00 - 15.30) bądź na adres: [email protected]

Wydarzenie odbywa się pod patronatem marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego, Mecenat: Specjalna Strefa Ekonomiczna „Starachowice”, organizatorzy: burmistrz gminy i miasta Chęciny, Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne w Podzamczu. Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach Przy współpracy: Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Zamku Królewskiego w Chęcinach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie