Znów dobili do 40. Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce pokonali Sandrę Spa Pogoń Szczecin [zdjęcia]

Anna Benicewicz-Miazga
W meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE Kielce wygrało z Sandrą Spa Pogonią Szczecin.

PGE VIVE Kielce - Sandra Spa Pogoń Szczecin 40:27 (18:10)

PGE VIVE: Szmal (1-30 min, 10 obron), Wałach (31-60 min, 7 obron) – Strlek 4, Jachlewski 6 – Jurecki 1, Jurkiewicz 3, Mamić 3 – Zorman 1, Bombac 1 – Lijewski 5 – Djukić 9 (2), Janc 2 (1) – Kus 5 (1).

Sandra Spa Pogoń: Bartosik (1-53 min, 8 obron), Teterycz (53-60 min, 1 obrona) – Krysiak 5 (2), Radosz 1 (1) – Krupa 9, Gryszka 1 – Biernacki 1, Bierieżnyj – Zaremba 6, Matuszak – Jedziniak, Fedeńczak – Bosy 1, Wąsowski 3.

Karne. PGE VIVE: 4/6 (Bartosik obronił rzut Janca, Kus rzucił nad bramką). Sandra Spa Pogoń: 3/5 (jeden rzut Krysiaka obronił Szmal, drugi w poprzeczkę).

Kary. PGE VIVE: 2 minuty (Jurecki 2). Sandra Spa Pogoń: 6 minut (Radosz, Krupa, Wąsowski po 2).

Sędziowali: Cezary Figarski, Dariusz Żak (Radom). Widzów: 1600.

Przebieg: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2, 6:3, 8:3, 8:5, 9:5, 9:6, 10:6, 10:7, 12:7, 12:8, 13:8, 13:9, 18:9, 18:10 – 18:11, 19:11, 19:14, 21:14, 21:15, 23:15, 23:16, 24:16, 24:17, 26:17, 26:18, 28:18, 28:19, 29:19, 29:20, 32:20, 32:21, 33:21, 33:22, 34:22, 34:23, 35:23, 35:24, 37:24, 37:25, 38:25, 38:26, 39:26, 39:27, 40:27.

Poza kontuzjowanymi Bartłomiejem Bisem i Filipem Iviciem, w kieleckiej drużynie nie zagrali Alex Dujszebajew, Karol Bielecki i Julen Aginagalde, którym trener Talant Dujszebajew dał odpocząć. A było po czym, bo sobotni mecz z ekipą ze Szczecina był dla mistrzów Polski czwartym w ciągu siedmiu dni. Nieobecność Bisa i Aginagalde sprawiła, że Mateusz Kus, co jest niezwykłą rzadkością, niemal cały mecz grał tylko w ataku. Do obrony wrócił tylko na ostatnie kilka minut spotkania.

W drużynie ze Szczecina gra Mateusz Zaremba, w latach 2007-2011 zawodnik zespołu z Kielc. „Zarek” przed meczem serdecznie przywitał się ze Sławomirem Szmalem i Michałem Jureckim, z którymi grał również w reprezentacji Polski oraz z kierownikiem drużyny PGE VIVE, Wojciechem Łukawskim.

Zawodnik z numerem 37, czyli Zaremba swoją słynną „bagietę” odpalił dopiero w 37 minucie, do tej pory miał spore problemy z pokonaniem Szmala, a w drugiej połowie – Miłosza Wałacha. Mimo to do końca meczu uzbierał 6 bramek. Ale był w zespole ze Szczecina skuteczniejszy zawodnik – kielecka obrona miała największe problemy z zatrzymaniem lewego rozgrywającego Pawła Krupy, który zdobył 9 bramek.

Spotkanie przebiegałoby według wielokrotnie przerabianego scenariusza, choć zdarzyło się w nim coś, co rzadko w tym sezonie miało miejsce w meczach PGNiG Superligi rozgrywanych w Hali Legionów. Otóż w 35 minucie trener Dujszebajew wziął przerwę na żądanie. Stało się tak, bo na początku drugiej połowy gospodarze zaczęli grać dość frywolnie i ich prowadzenie zmniejszyło się do „tylko” pięciu bramek (19:14). Potem wszystko wróciło do normy, choć Dujszebajewa mogły denerwować bezkarnie zdobywane przez Krupę bramki, jak i liczba straconych w drugiej połowie goli (17). Po meczu zawodnicy PGE VIVE wyszli z szatni dopiero po kilkunastu minutach odprawy i dziennikarzom powiedzieli, że tak długo „omawiali mecz” (Mateusz Jachlewski) lub „omawiali następne mecze” (Krzysztof Lijewski).

A jeśli mowa o następnym meczu, to znów odbędzie się on w Hali Legionów. W najbliższy wtorek o godzinie 18.30 PGE VIVE podejmie Gwardię Opole.