Znów horror. I znów UJK w karnych lepszy od Wisły

Patryk Ptak
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Kielce wygrał z Wisłą Sandomierz.

AZS UJK Kielce – Wisła Sandomierz 30:28 po karnych (27:27, 15:17)
AZS UJK: Drozd, Czerwiński – Papaj, Curyło 3, Hady 5, Wójcik 4, Szafarczyk 1, Siedlarz 6, Bysiak 1, Boszczyk 4, Kumański 1, Sornat, Grzesik 2.

Wisła: Skowron, Łukawski – Solon 1, Białkowski 2, Rusin 8, Teterycz 2, Statuch, Serafin 4, Szklarski 2, Kubisztal 4, Dusak 1, Werstler 3.

W pierwszej rundzie AZS UJK pokonało w Sandomierzu Wisłę 4:2, w rewanżu też były karne i kielczanie wygrali w nich 3:1.

W pierwszej połowie rewanżu nic nie zapowiadało, że dojdzie do takiego rozstrzygnięcia. Gospodarze grali ospale, słabo w obronie, w ataku popełniali proste błędy, które sandomierzanie wykorzystywali kontrując. W 17 minucie „wiślacy”, którzy grali bez swojego czołowego zawodnika, Tomasza Cupisza, wygrywali już 13:7.

Po około 20 minutach UJK się przebudziło i zaczęło powoli odrabiać straty. W 32 minucie Wisła straciła doświadczonego zawodnika, Tadeusza Dusaka, który zobaczył czerwoną kartkę z gradacji kar. W 38 minucie AZS doprowadził do remisu 19:19. Wisła jeszcze odparła ten atak i w 46 minucie doprowadziła do swojego prowadzenia 24:21. Potem goście przez 11 minut nie zdobyli bramki, bo bardzo dobrze bronił Ignacy Drozd, sandomierzanie również często z czystych pozycji rzucali niecelnie.

W 50 minucie było 24:24 i przez sześć minut żadna z drużyn nie zdobyła gola. Potem jednobramkowe prowadzenie obejmowali gospodarze, a Wisła wyrównywała. AZS UJK miał 40 sekund na zdobycie zwycięskiej bramki, ale nie udało się i doszło do karnych, w których bramkarz „akademików”, Wojciech Czerwiński odbił trzy rzuty.

W rozgrywkach drugiej ligi nastąpi teraz przerwa do 20 stycznia.