Znowu alarmy bombowe w Świętokrzyskiem! Służby działały w...

  Znowu alarmy bombowe w Świętokrzyskiem! Służby działały w Kielcach, Busku, Końskich, Ostrowcu i Staszowie

  Zdjęcie autora materiału

  Michał Nosal

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Po alarmie w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.
  1/8
  przejdź do galerii

  Po alarmie w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach.

  Po raz trzeci te same skarbówki, po raz drugi siedziby partii i urzędu wojewódzkiego. Człowiek, który od trzech tygodni przysparza pracy świętokrzyskim służbom ratunkowym, we wtorek raz jeszcze rozesłał maile z informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych.


  Około godziny 11 maile z pogróżkami, iż w ich budynkach podłożono bomby, wpłynęły do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, wojewódzkiego biura Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz urzędów skarbowych w Busku, Kielcach (przy ulicy Wróblej i Częstochowskiej), Końskich, Ostrowcu i Staszowie.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Znów alarmy bombowe w Kielcach. Ewakuacja setek urzędników (ZDJĘCIA, WIDEO)

  - Z urzędu wojewódzkiego ewakuowanych zostało około 500 osób. 360 ewakuowano ze skarbówek w Kielcach. Ponad 50 z urzędu skarbowego w Busku, ponad 70 z urzędu skarbowego w Ostrowcu. Ewakuacji nie zarządzano w siedzibie PSL, ani skarbówkach w Końskich i Staszowie - przekazywał przed godziną 13 starszy sierżant Maciej Ślusarczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Godzinę później uzupełniał, że budynki zostały sprawdzone, a alarmy okazały się fałszywe.

  Przypomnijmy, seria alarmów trwa w naszym województwie już trzeci tydzień. Siedziba PSL i urząd wojewódzki były ewakuowane w zeszłym tygodniu. Urzędy skarbowe (dokładnie te same) były zawiadamiane o bombach już po raz trzeci. Bomb szukano ostatnio także w urzędzie marszałkowskim i dwóch marketach we Włoszczowie. Wszystkie sygnały okazywały się fałszywe. Sprawca alarmów pozostaje nieuchwytny.  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (15)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (15) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone