Żonaci górą, Kawalerów dopadł kadrowy kryzys. Noworoczny mecz w Skarżysku

Piotr Stańczak
W 58. noworocznym meczu w Skarżysku-Kamiennej Żonaci pokonali Kawalerów 5:3. Wygrali po raz 41 w historii.

Żonaci - Kawalerowie 5:3 (4:1)

Bramki: 1:0 Zbigniew Kępa 8 min., 2:0 Michał Świerczyński 11, 3:0 Z. Kępa 18, 3:1 Damian Koryciński 31 z karnego, 4:1 Marcin Kobryń 37, 4:2 Koryciński 63, 5:2 Jarosław Mosiołek 69, 5:3 Rafał Domański 78.

Żonaci:
J. Kępa - Stefański, Świerczyński, Stępień, A. Domański, Jar. Mosiołek, Jac. Mosiołek, Gładyś, Lange, Zalega, Z. Kępa oraz B. Bilski, P. Kobryń, M. Kobryń, Ungier, Sieczka, Ocias, Ł. Kądziela, Mamla.

Kawalerowie: Ł. Pająk - T. Domański, D. Rzeszowski, K. Pająk, Kaczmarski, Chrzan, Ślęzak, Koryciński, K. Kępa, Miller, Czapnik oraz Ostrowski, M. Domański, R. Domański.

Zawodników nie odstraszyło przenikliwe zimno, ani też zmrożona płyta boiska przy ulicy Piłsudskiego.

Pierwszego gola zdobył dokładnie o godzinie 12.08 gracz Żonatych Zbigniew Kępa. W pierwszej połowie jego zespół posiadał zdecydowaną przewagę. Po przerwie mecz nieco się wyrównał, ale zwycięstwo „zaobrączkowanych” mogło być jeszcze bardziej okazałe, gdyby nie marnowane sytuacje podbramkowe w końcówce.

Kawalerowie mieli problemy kadrowe. Na ratunek z konieczności ruszyło im dwóch piłkarzy, którzy obecnie już są żonaci - Damian Koryciński i Karol Czapnik.

Większość występujących na boisku to byli gracze Ruchu Skarżysko. Ponieważ klub ten już jednak nie istnieje, nie ma też nowych wychowanków. Kawalerowie będą mogli więc w następnej edycji oraz w kolejnych latach posiłkować się innymi piłkarzami stanu wolnego, niekoniecznie związanymi z „Kolejarzem”.