MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zostań latarnikiem w Twojej gminie

/mił/
Podczas seminarium w hotelu Ameliówka, świętokrzyscy Latarnicy opracowywali scenariusze szkoleń i projekty gier komputerowych, które będą wykorzystywane podczas szkoleń dla pokolenia 50+.
Podczas seminarium w hotelu Ameliówka, świętokrzyscy Latarnicy opracowywali scenariusze szkoleń i projekty gier komputerowych, które będą wykorzystywane podczas szkoleń dla pokolenia 50+.
Stowarzyszenie "Miasta w internecie" zaprasza wszystkie kreatywne osoby, które chcą pomóc wprowadzić pokolenie 50+ w świat internetu i wziąć udział w projekcie Polska Cyfrowa Równych Szans.

Głównym założeniem projektu jest rozpowszechnienie wśród pokolenia 50+ chęci korzystania z komputerów i internetu. Skąd wynika taka potrzeba? Paradoksalnie z upowszechnienia internetu wynika bowiem zagrożenie wykluczenia z aktywnego uczestniczenia w życiu zawodowym, a także towarzyskiej codzienności. Specjaliści nazywają taki stan rzeczy cyfrowym wykluczeniem. - Nie tylko coraz więcej można zrobić z pomocą Internetu, ale również coraz więcej można robić tylko przez Internet

Latarnik w każdej gminie
- Chcemy, aby w każdej gminie powinien działać przynajmniej jeden Latarnik Polski Cyfrowej zajęcia - mówi Michał Golemo ze Stowarzyszenia "Miasta w internecie", które realizuje projekt. - Obecnie w Świętokrzyskim wciąż nie brakuje białych plam, dlatego zapraszamy wszystkie osoby, które zechcą się włączyć w ten ogólnopolski projekt - opowiada i podkreśla, że wszyscy Latarnicy przejdą profesjonalne trenerskie szkolenie i wyposażeni w certyfikat upoważniający ich szerzenia cyfrowych kompetencji.

Latarnik to znaczy przeszkolony trener
- Kompleksowo wszystkich przeszkolimy i uzbroimy w materiały edukacyjne oraz środki dydaktyczne. - Szkolenia obejmą nie tylko zagadnienia merytoryczne, ale także podstawy cyfrowej metodyki i dydaktyki - wyjaśnia Artur Krawczyk, sekretarz Stowarzyszenia MWI.
Tak przygotowani latarnicy wezmą udział w konkursie na opracowanie "Lokalnych Planów Edukacji Cyfrowej". - 200 najlepszych projektów może liczyć na finansowanie w ramach Projektu - dodaje Artur Krawczyk.

Lista potencjalnych Latarników ciągle jest otwarta. - Chcemy zbudować grupę trzech tysięcy aktywnych liderów działających lokalnie, lecz połączonych wspólną pasją. Poszukujemy ludzi, którzy będą umieć i chcieć pomóc innym w pokonaniu ich nieufności, obaw i barier psychicznych w zapoznaniu się praktycznymi korzyściami z poruszania się po cyfrowym świecie - mówi Krzysztof Głomb, prezes Stowarzyszenia MWI.

Osoby zainteresowane uzyskaniem informacji na temat działalności Latarników Polski Cyfrowej prosimy o kontakt z Michałem Golemo ze Stowarzyszenia "Miasta w Internecie" ([email protected], +48 502 358 454).

Więcej informacji uzyskać też można w serwisach: LATARNICY.PL lub Facebookowym profilu Polski Cyfrowej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie