Zuzanna Gołębiewska z klubu RUSHH Kielce zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Młodzików w tureckim Erzurum

Dorota Kułaga
Polski Związek Bokserski
Na Mistrzostwach Europy Młodzików w tureckim Erzurum nasi pięściarze i pięściarki zdobyli aż 8 brązowych medali, jeden z nich wywalczyła Zuzanna Gołębiewska z klubu RUSHH Kielce. To najlepszy występ Biało-Czerwonych w historii tych zawodów.

Jak informuje Polski Związek Bokserski na turniej mistrzowski poleciało 19 Polaków, a niemal połowa wywalczyła medal. Nie było przypadku, aby ktoś z naszej bokserskiej ekipy znalazł się w strefie medalowej z losowania. Wszyscy wygrywali walki.

Po 3 stopniu podium zobaczymy następujących reprezentantów Polski: dziewczęta - Gabriela Wawszczyk (44 kg/Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno), Maria Gorzelanna (48 kg/Sporty Walki Gostyń), Oliwia Wasiakowska (51 kg/Gryf Wejherowo), Zuzanna Gołębiewska (57 kg/RUSHH Kielce) i Judyta Andrukajtis (64 kg/Elite Fight Club Lidzbark Warmiński), chłopcy - Patryk Dudek (54 kg/Iryda Mielec), Kajetan Bajzert (70 kg/Zagłębie Konin) i Jerzy Armatys (90 kg/Iryda Mielec). Ponadto Daniel Murawski (Pomorzanin Toruń) będzie boksował z Niemcem Colinem Lottnerem w sobotnim (20 sierpnia) finale kategorii 75 kg.

-Jestem bardzo zadowolony z występu naszych pięściarzy. Pokazali się na tych zawodach z bardzo dobrej strony - mówił Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.