Zwycięstwa ostrowieckich zespołów w klasie A

Waldemar FRAŃCZAK
Kamil Markiewicz
Kibice naszych zespołów z zadowoleniem opuszczali w niedzielę stadiony w Bodzechowie i Ćmielowie. Zarówno KSZO 1929 II jak Świt odniosły zwycięstwa.

Ważne

Ważne

Mecz Koprzywianka Koprzywnica - KSZO 1929 II w środę, 30 kwietnia o godzinie 15, natomiast mecz Polanie Pierzchnica - Świt Ćmielów w czwartek, 1 maja o godzinie 15. Wyniki meczów w krótce po zakończeniu na WWW.ECHODNIA.EU

Siedemnasta kolejka meczów o mistrzostwo II grupy klasy A była bardzo udana dla naszych zespołów. Wzmocnione zawodnikami pierwszego zespołu rezerwy KSZO 1929 II pokonały Zorzę Tempo Pacanów 2:0 (2:0), biorąc rewanż za porażkę w identycznych rozmiarach w rundzie jesiennej. Gole w tym meczu zdobyli Konrad Kijanka w 35. minucie i Dawid Gardynik w 43. - Myślami jestem już przy środowym meczu z Koprzywianką- mówi trener Tomasz Marynowski. - To bardzo silny zespół prowadzony przez grającego trenera Jacka Kurantego.

Koprzywianka zajmuje 5. miejsce w tabeli i ma 31 punktów. Ostrowczanie będący liderem mają ich o 14 więcej, ale rywale nie przegrali jeszcze w tym sezonie na własnym boisku. Na dodatek trener Marynowski będzie mógł liczyć tylko na niewielkie wzmocnienia z kadry Rafała Lasockiego, gdyż trzecioligowcy rozgrywają mecz tego samego dnia.

Drugie zwycięstwo odnieśli gracze Świtu. Pokonali na własnym stadionie groźną Agricolę Łoniów 4:2, mimo że do przerwy przegrywali 0:1 po samobójczym golu. Do wyrównania doprowadził w 58. minucie Tomasz Stawiarski, ale 2 minuty później goście ponownie wyszli na prowadzenie. Ostatnie 25 minut meczu należało do podopiecznych Marka Pastuszki. Trzy punkty zapewniły gole Michała Stasińskiego- 65., Jakuba Cebuli- 78. i Przemysława Romanowskiego- 80.

W czwartek ćmielowian czeka arcytrudne zadanie- wyjazdowy mecz z wiceliderem. Polanie Pierzchnica zdobyli dotychczas aż 24 punkty więcej od Świtu i na własnym stadionie nie przegrali meczu. Jesienią ćmielowianie zremisowali na własnym stadionie 1:1, czy stać ich na powtórzenie tego wyniku?