Zwycięstwo buskiego Maxfarbeksu w domowym debiucie w drugiej lidze futsalu

Adam Ligiecki
Piłkarze buskiego Maxfarbeksu, prowadzeni przez trenera Wiesława Francuza, wygrali pierwszy domowy mecz w drugiej lidze futsalu. Adam Ligiecki
Wygraną z BSP ABJ Bochnia 4:3 (2:2) w pierwszym meczu na własnym parkiecie dali radość kibicom piłkarze Maxfarbeksu Busko-Zdrój, debiutujący w małopolsko-świętokrzyskiej drugiej lidze futsalu. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił kapitan drużyny Michał Krzemiński.

Ligowa premiera w wypełnionej po brzegi hali przy ulicy Kusocińskiego miała bogatą oprawę. Wygaszone światła, fanfary, oklaski publiczności - najpierw na parkiet wkroczyła Bochnia, potem buski Maxfarbex.

Po pierwszym gwizdku sędziego świętowanie skończyło, a rozgorzała twarda walka o każdą piłkę. Prowadzenie uzyskali goście, lecz Maxfarbex wyrównał po mocnym uderzeniu Adama Imieli. Niedługo potem gola dla miejscowych strzelił Marcin Taler, lecz tuż przed przerwą (grano 2 x 20 minut) Bochnia zdobyła bramkę z rzutu karnego.

W drugiej odsłonie emocji było jeszcze więcej. Na parkiecie trzeszczały kości, a szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Lepszy okazał się jednak Mafarbex, wygrywając 4:3. Oba gole po przerwie dla gospodarzy strzelił kapitan drużyny Michał Krzemiński.