Zwycięstwo i porażka KSZO 1929 Ostrowiec w sparingach

Dorota Kułaga
Piłkarze KSZO Ostrowiec w sobotę rozegrali dwa sparingi. W drugim przegrali z Orłem Wierzbica 1:2. Po przerwie spowodowanej kontuzją zagrał Tomasz Persona (w środku). Mirosław Rolak
Dwa mecze kontrolne rozegrali w sobotę piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec. W pierwszym wystąpili w teoretycznie najmocniejszym obecnie składzie i wygrali z Wólczanką Wólka Pełkińska 3:0. W drugim przegrali z Orłem Wierzbica 1:2.

KP KSZO 1929 Ostrowiec - Wólczanka Wólka Pełkińska 3:0 (2:0)

Bramki: Adrian Gębalski 5, Łukasz Jamróz 28, Damian Nogaj 75.
KSZO 1929: Wierzgacz – Sołtykiewicz, Pietrasiak, Jagiełło, Łatkowski – Nogaj, Mianowany, Mikołajek, Kapsa – Jamróz, Gębalski oraz Mężyk, Bełczowski, Mąka.

KP KSZO 1929 Ostrowiec - Orzeł Wierzbica 1:2 (1:0)
Bramki: dla KSZO 1929 Damian Mężyk 24.
KSZO 1929: Shram – Niziołek, Wochniak, Jagiełło, Persona – Bełczowski, Mężyk, Wozniak, Mąka, Kalista – Dziadowicz.

- Główny sparing z trzecioligową Wólczanką wygraliśmy pewnie. W drugim meczu grali młodzi zawodnicy z Centralnej Ligi Juniorów i ci, którzy wrócili po przerwach związanych z kontuzjami i rehabilitacją - mówił nam Tadeusz Krawiec, trener ostrowieckiego trzecioligowca.

Z pierwszego spotkania był bardzo zadowolony. -Nasza drużyna zostawiła po sobie dobre wrażenie. Wygrała zdecydowanie. W drugim spotkaniu wynik był niekorzystny, ale jestem zadowolony z postawy juniorów, którzy bardzo się starali. Rekonwalescenci też wypadli pozytywnie. Mam na myśli Tomka Personę, Mirka Kalistę. Uważam, że obydwa sparingi były bardzo pożyteczne - powiedział Tadeusz Krawiec. W jego drużynie urazy nadal leczą Paweł Czajkowski i Marcin Grunt.