Zwycięstwo Juniorów Korony Kielce w Centralnej Lidze Juniorów

/SAW/
W meczu piłkarskiej Centralnej Ligi Juniorów Korona Kielce wygrała z Widokiem w Lublinie 2:1.

Widok Lublin - Korona Kielce 1:2 (1:1), Bartłomiej Byś 22 - Wojciech Skrzyniarz 13, Kamil Kobryń 80.
Korona: Gugulski - Piertas, Rogala, Merchut, Pańtak - Jasiak, Szmalec, Wychowaniec, Kobryń - Skrzyniarz (70. Piwowarczyk), Zawierucha (88. Słaby).

- Do przerwy mecz był wyrównany, po zmianie stron to my mieliśmy przewagę, zwłaszcza przez pierwszy kwadrans, gdy stworzyliśmy trzy znakomite sytuacje, ale brakowało skuteczności. Na szczęście udało się wykorzystać okazję w 80 minucie i wygraliśmy - podsumował Marek Graba, prowadzący wspólnie z Michałem Gęburą drużynę Korony.

Kielczanie objęli prowadzenie w 13 minucie, gdy po bardzo dobrym prostopadłym podaniu Wychowańca dwanaście metrów przed bramką Widoku znalazł się Wojciech Skrzyniarz i strzelił prze słupku. Ale goście niedługo cieszyli się z prowadzenia, gdyż w 22 minucie po ładnej akcji i dośrodkowaniu z prawej strony boiska, lublinianie doprowadzili do remisu.

W pierwszej połowie Korona miała jeszcze dwie okazje a konkretnie Adam Zawierucha. W 33 minucie piłkarz Korony nie potrafił jednak pokonać bramkarza gospodarzy, a w 43 nieczysto trafił w piłkę dobijając uderzenie Radosława Szmalca i znów gola nie było.

Przez pierwszy kwadrans po zmianie stron Korona mocno przycisnęła, kolejne okazje mieli Zawierucha, Skrzyniarz i Jasiak, ale nadal był remis. Aż wreszcie w 80 minucie Zawierucha uderzył piłką w poprzeczkę, ta odbiła się tak, że doskoczył do niej Kamil Kobryń i ustalił wynik meczu.