Zwycięstwo Korony Handball Kielce z AZS WSNSiT Radom 27:13 (zdjęcia)

/KAR/
Najskuteczniejszą zawodniczką kieleckiego zespołu w meczu z drużyną z Radomia była Marta Rosińska (w ataku), która zdobyła dziewięć bramek. Fot. Kamil Markiewicz
W sobotnim meczu drugiej ligi piłki ręcznej kobiet Korona Handball Kielce pokonała we własnej hali AZS WSNSiT Radom 27:13.

Korona Handball Kielce - AZS WSNSiT Radom 27:13 (12:8)

Korona Handball: Hibner, Sala, Kos - Czubaj 1, Pragiel, Sobierajska 1, Kaźmiruk 6, Zimnicka 7, Bortnowska, Hynek 1, Skowrońska, Kosmala 2, Rosińska 9, Kędzior.

AZS WSNSiT: Trybulska, Szymczak - Karpińska, Kłosiewicz 3, Wieczorek 1, Brejnak 2, Gołąbek, Sołśnia 3, Kogut, Stachowiak, Walicka 1, Kowalska 3, Tuzimek.

Tylko do 7 minuty toczyła się wyrównana walka pomiędzy Koroną Handball, a AZS WSNSiT. Do tego momentu utrzymywał się remis 1:1. Po dwóch trafieniach Sandry Zimnickiej kielecki zespół objął prowadzenie, które stopniowo powiększał. Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc czterema bramkami.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się, drużyna z Kielc kontrolowała przebieg spotkania, stopniowo powiększając przewagę. - Niestety mimo dobrego wyniku muszę przyznać, że zespół z Radomia nam nie leży. Na początku spotkania zawodniczki nie mogły się wstrzelić w bramkę gości. W dzisiejszym spotkaniu słabiej zaprezentowały się środkowe rozgrywające. Przed nami jeszcze dużo pracy, ponieważ od zawodniczek, które chcą grać w wyższej lidze trzeba wymagać znacznie więcej - mówiła po spotkaniu Monika Ciszek, trener kieleckiej drużyny.

Przed Koroną Handball trzy tygodnie przerwy. W następnej kolejce zespół z Kielc pauzuje, po czym nastąpi dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach. Kolejne spotkanie kielecki zespół rozegra dopiero w sobotę 7 grudnia z NLO SMS ZPRP II Płock.

Pozostałe wyniki czwartej kolejki: ChKS PŁ Łódź - UKS Varsovia 1996 Warszawa 24:24 (11:13), AZS PGNiG Termika UW Warszawa - MKS Ochota Warszawa 31:21 (14:11), pauzował: NLO SMS ZPRP II Płock.