Zwycięstwo Korony Kielce w Centralnej Lidze Juniorów

(SAW)
W meczu trzeciej kolejki piłkarskiej Centralnej Ligi Juniorów, Korona Kielce wygrała w Mielcu ze Stalą 2:1.

Stal Mielce - Korona Kielce 1:2 (1:1)

Bramki: Grzegorz Płatek 45+2 - Michał Mokrzycki 26 z karnego, Kacper Chudecki w 70.

Korona: Majcherczyk - Korcz, Cedro, Tasarz, Kolasa - Smoleń, Mokrzycki, Gębalski (65. Olekszyk) - Sornat (66. Chudecki), Krzymieński (89. Guz), Poński (80. Kuchciński).

Podopieczni trenerów Marka Mierzwy i Michała Gębury odnieśli cenne zwycięstwo, w pełni zasłużone.

Korona już w 8 minucie miała okazję, ale Michał Mokrzycki nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy. W 10 minucie próbował go lobować Krzymieński, ale znów się nie udało.

W 26 minucie Korona zdobyła jednak prowadzenie, gdy w polu karnym po indywidualnej akcji został sfaulowany Krystian Gębalski, a podyktowany rzut karny na bramkę zamienił Mokrzycki.

Gospodarze wyrównali w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy Grzegorz Płatek wykorzystał osłabienie Korony ( jeden z zawodników przebywał poza boiskiem).

Przewaga Korony w tym spotkaniu została udokumentowana w 70 minucie. Wtedy to po rzucie rożnym piłka trafiła na nogę do Kacpra Chudeckiego, a ten skierował ją z bliska do bramki.

- W pierwszej połowie mieliśmy zdecydowaną przewagę i sporo okazji, w drugiej udało się strzelić zwycięskiego gola - ocenił trener Marek Mierzwa.

W innych meczach:SMS Łódź -Cracovia 2:0, Jagiellonia Białystok- Stal Rzeszów 4:1, TOP 54 Biała Podlaska - ŁKS Łódź 1:3, Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:1, Hutnik Nowa Huta - Motor Lublin 1:2, MKS Ełk - GKS Bełchatów 2:3, MKS Polonia Warszawa - KSZO Ostrowiec 2:1.

W następnej kolejce, 22-23 sierpnia: Korona - Hutnik.