Zwycięstwo KSZO Ostrowiec z dedykacją dla Patryka Sarny (zdjęcia, video)

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
Piłkarze KSZO 1929 wygrali w meczu trzeciej kolejki z Orliczem Suchedniów 3:1. Dwie bramki dla ostrowczan strzelił Michał Kosowski, natomiast honorowego gola dla Orlicza zdobył Sebastian Hajduk.

Wygraną zespół zadedykował Patrykowi Sarnie, który zmaga się obecnie z kontuzją barku po brutalnym zagraniu zawodnika w poprzednim meczu KSZO 1929 z Naprzodem Jędrzejów.

KSZO 1929 Ostrowiec - Orlicz Suchedniów 2:1 (2:0)

Bramki: Michał Kosowski 16, 25 - Sebastian Hajduk 56.

KSZO 1929: Jabłoński - Cholewiński (90' Zając), Gruszka, Lasocki, Cieślik (78' Czaja), Kijanka, Kotwa, Dryka, Czerwiński (46' Dziadowicz), Dynarek (83' Skwarliński), Kosowski.

Orlicz: Shram - Bator, Barucha, Kubiec, Kania, Hajduk, Wilk, Zegadło, Korkiszko (74' Suska), Banaczkowski, Łozniak.

W 16 minucie Michał Kosowski zdecydował się na uderzenie z około 22 metrów i choć bramkarz Orlicza wyciągnął się jak struna, nie zapobiegł utracie gola. Po strzeleniu bramki gospodarze nie zwalniali tempa, a zwieńczeniem optycznej przewagi było kolejne trafienie w 25 minucie, kiedy to podanie od Kamila Cholewińskiego ponownie na bramkę zamienił Michał Kosowski i strzałem z dystansu podwyższył wynik na 2:0. Druga połowa w wykonaniu gospodarzy w niczym nie przypominała udanej pierwszej. Skrzętnie wykorzystali to gracze Orlicza, jednak stać ich było jedynie na strzelenie gola kontaktowego, co uczynił w 56 minucie Sebastian Hajduk, choć w 60 minucie bliski doprowadzenia do remisu był Michał Kubiec. Mimo nienajlepszej gry w tej części meczu, także gospodarze mieli dogodne sytuacje do podwyższenia, ale w 67 minucie najpierw strzał Kosowskiego odbił się od słupka, a dobitkę Rafała Lasockiego wybronił Oleksy Shram, a strzał szczupakiem Konrada Skwarlińskiego z 85 minuty trafił w poprzeczkę. - Chcieliśmy to zwycięstwo zadedykować Patrykowi Sarnie, życząc mu bardzo szybkiego powrotu do zdrowia i naszej drużyny - podkreślił po spotkaniu Rafał Lasocki, trener KSZO 1929.