Zwycięstwo Michała Ciechanowskiego w Olkuszu

Redakcja
Michał Ciechanowski na najwyższym podium
Michał Ciechanowski na najwyższym podium Archiwum
Michał Ciechanowski, karateka z Końskich, zajął pierwsze miejsce w swej kategorii w Mistrzostwach Makroregionu Południowego w Olkuszu.

W sobotę, 9 marca, w Hali MOSiR w Olkuszu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego z udziałem około 180 zawodników. Wśród nich znalazł się Michał Ciechanowski z Końskich. Wziął udział w rywalizacji w konkurencji kata (formy) mężczyzn. Konecki zawodnik podobnie jak przed rokiem na Mistrzostwach Okręgu w Wieliczce wygrał swoją kategorię.

- Michał chciałby zaliczyć możliwie najwięcej startów przed Mistrzostwami Europy w Lucernie (Szwajcaria 1-2.06.2013r.) - mówi trener Mateusz Garbacz. - Przed nim jeszcze na pewno udział w Mistrzostwach Akademickich pod koniec kwietnia w Krakowie.

Starty i kontakt z matą pomiędzy turniejami kwalifikacyjnym a docelowym - ME są bardzo ważne i na pewno pomogą Michałowi lepiej przygotować się do czerwcowego startu.

Oprócz Michała Ciechanowskiego w ostatnią sobotę rywalizowało jeszcze dwoje koneckich zawodników. Rodzeństwo Karolina i Olgierd Kozielscy z zaprzyjaźnioną sekcją Taekwondo Olimpijskiego pojechali do Ostrowca na Mistrzostwa Województwo Świętokrzyskiego w tej dyscyplinie. Karolina wygrała swoją konkurencję, Oleg w swojej zajął 4 miejsce.