Zwycięstwo młodej Korony w Bełchatowie

/SAW/
W meczu piłkarskiej Młodej Ekstraklasy rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bełchatowie, Korona Kielce pokonała miejscowy GKS Bełchatów 1:0 (1:0). Bramkę dla Korony zdobył w 12 minucie Bartosz Kwiecień.

GKS Bełchatów - Korona Kielce

Bramka: 1:0 Bartosz Kwiecień 12 min.
Korona: Derbisz 6 - Zawadzki 6, Bednarski 4 (46. I. Marković 3), Wróblewski 6, Sylwestrzak 4 (46. Bodzioch 3) - Papka 6, Kwiecień 8, Szmalec 5 (57. Jeziorski 2), V. Marković 2 (29. Seweryn 5), Sobolewski 4 (46. Kal 5) - Przybyła 5 (73. Piwowar nie klas.).
Bełchatów: Podleśny - Stolarczyk, Sznigir (85. Niedzielski), Flis, Michalak - Wroński, Gul (62. Cukiernik), Szymański (70. Sitarz), Zięba, Poźniak - Paluszkiewicz (46. Grzejda)
Kartki: żółte: Zawadzki, Kwiecień (Korona), Stolarczyk, Flis. Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin). Widzów: 100.

Trener Tomasz Wilman miał w Bełchatowie mocny skład, między innymi Pawła Sobolewskiego, który wraca po kontuzji mięśnia dwugłowego i pojechał na mecz Młodej Ekstraklasy w ramach przetarcia się przed pojedynkami w ekstraklasie, a także trenujących z pierwszym zespołem Bartosza Kwietnia i serbskich braci Marković. Po roku przerwy w grze wrócił też na boisko Paweł Kal (miał dwie operacje kolana) i bardzo chwalił go trener Wilman.

Mecz dobrze ułożył się dla kielczan, gdyż już w 12 minucie zdobyli prowadzenie, gdy Sobolewski idealnie zacentrował na głowę Kwietnia, a ten uderzeniem z pięciu metrów, dał prowadzenie Koronie. Potem obie drużyny miały jeszcze okazje, ale piłka nie chciała wpaść do siatki, ale jak mówi trener Wilman wynik jest sprawiedliwy, gdyż kielczanie lepiej poczynali sobie na sztucznej nawierzchni, zwłaszcza w pierwszej połowie.
W końcówce kielczanie mogli jednak stracić trzy punkty, gdyż już w doliczonym czasie ( 92. minuta), gospodarze wykonywali rzut wolny. Na szczęście mocno uderzona piłka zamiast do bramki trafiła w poprzeczkę i Korona obroniła zwycięstwo
- Jestem zadowolony zwłaszcza z gry Bartka Kwietnia, który po raz kolejny potwierdził możliwości. Fajnie zagrał też Paweł Kal, który praktycznie po roku wrócił na boisko. Swoim doświadczeniem pomógł nam też dzisiaj Paweł Sobolewski - podsumował Tomasz Wilman trener Korony.
W najbliższy czwartek w kolejnym spotkaniu Korona podejmuje na stadionie przy ulicy Szczepaniaka Podbeskidzie Bielsko Biała. Na zaplanowany na godzinę 14 mecz, wstęp jest wolny.
W innych meczach 21 kolejki: Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1), Iskra 87 - Giełażyn 5, Buzun 72. Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:4 (0:0), Trochim 43 - Wolski 56, Arak 69 i 73, Grzesik 90. Lechia Gdańsk 1-1 Lech Poznań 1:1 (1:1)), Duda 18 - Kownacki 35. Mecze odwołane: Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław, Polonia Warszawa - Widzew Łódź, Piast Gliwice - Wisła Kraków.