Zwycięstwo Orląt okupione kontuzją. Zawodnika zabrała karetka (GALERIA Z MECZU)

Damian Wiśniewski
Orleta Kielce pokonały u siebie w meczu piątej kolejki Ligi Makroregionalnej Orlęta Radzyń Podlaski 2:1. Jeden z zawodników gospodarzy opuścił boisko w karetce.

Zespół kielecki podszedł do tego spotkania jako faworyt, ale na boisku długo nie było tego widać.

Orlęta Radzyń Podlaski jak dotąd pokonały tylko jednego przeciwnika, Stal Rzeszów (która z kolei przegrała wszystkie mecze) i do kielczan traciły trzy oczka. W pierwszej połowie miały jednak przewagę, były groźne zwłaszcza przy stałych fragmentach gry i potrafiły utrzymywać rywala z daleka od własnego pola karnego.

Gospodarze najgroźniejszą sytuację w pierwszej części gry stworzyli sobie po strzale z dystansu, ale i wtedy piłka nieznacznie minęła bramkę.

Druga połowa zaczęła się właśnie od objęcia prowadzenia przez zespół z Radzynia Podlaskiego. Kielczanie wyrównali jednak błyskawicznie, potem strzelili na 2:1 i tego zwycięstwa już nie oddali.

Także w drugiej części meczu doszło do przykrej sytuacji. Bartłomiej Kołomański tak niefortunnie podparł się na ręce upadając, że doznał poważnej kontuzji i stadion opuścił w karetce pogotowia ratunkowego.

- W pierwszej połowie już byliśmy lepsi od naszego przeciwnika. Potrafiliśmy swobodniej operować piłką, rozgrywanie akcji przychodziło nam łatwiej, natomiast brakowało nam konkretnych okazji bramkowych. Przeciwnik natomiast był groźny po stałych fragmentach gry i w ten sposób strzelił nam też gola. Na szczęście szybko doprowadziliśmy do remisu, potem strzeliliśmy drugiego gola i wygraliśmy, choć w końcówce zespół z Radzynia miał dwie bardzo dobre okazje do strzelenia gola. W jednej świetnie spisał się nasz bramkarz, Kamil Zieliński. Triumf dedykujemy Bartkowi Kołomańskiemu - powiedział nam po meczu trener Orląt Kielce, Tomasz Kołodziejczyk

W następnej kolejce Orlęta Kielce zagrają z Chełmianką Chełm.

Orlęta Kielce - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (0:0)