Zwycięstwo Ostrowieckich Wojowników w Wieluniu

Mirosław Rolak
W meczu I ligi piłkarzy ręcznych KSZO Odlewnia Ostrowiec wygrał w Wieluniu z MKS.

MKS Wieluń – KSZO Odlewnia ostrowiec 30:31 (11:13)

Piątkowski, Szewczyk – Grabowski 7, Bulski 6, Falasa 3, Kogutowicz 1, Jurasik 6, Kieloch, Chmielewski 1, Sobut 6, Hubka, Wędrak 1.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości. Gospodarze ani razu nie wyszli na prowadzenie w tej części gry, choć parę razy doprowadzili do remisu. Dobrze spisywali się ostrowieccy bramkarze, a w akcjach ofensywnych skutecznością wyróżniali się Mariusz Jurasik i Jakub Buski. Dwubramkowe prowadzenie z jakim goście schodzili do szatni stopniało w ciągu pięciu minut gry po przerwie (16:15). W 43 minucie spotkania gospodarze prowadzili już 22:18, ale dwie bramki Grzegorza Sobuta pozwoliły zmniejszyć stratę. W 52 minucie było 27:24 i znowu dwie bramki Kacpra Grabowskiego zmniejszyły dystans. W końcówce meczu to KSZO prowadził i choć w 60 minucie gospodarze wyrównali (30:30), to skuteczny rzut Sobuta zapewnił gościom trzy punkty.