Zwycięstwo Politechniki Świętokrzyskiej w Krakowie

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Krakowiak Szkoła Gortata Kraków przegrał z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce.

Krakowiak Szkoła Gortata Kraków - AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 23:29 (11:16)

AZS Politechnika: Godzwon, Foks – Sadecki 1, Lasocki 4, Kwieciński 1, Rączka 2, Nowakowski 3, Styrna 7, R. Nowak 4, Słomiński, Żaba-Żabiński 1, Glita 6, M. Nowak.

W pierwszej rundzie Krakowiak, który jest beniaminkiem drugiej ligi, prezentował się bardzo dobrze, wygrał z Politechniką w Kielcach różnicą pięciu bramek. W sobotę kielczanie zrewanżowali się. – Już wiedzieliśmy, co gra ten zespół, niczym nie mógł nas zaskoczyć. Zagraliśmy zmobilizowani, to był nasz dobry mecz, popełniliśmy mało błędów – mówił trener zespołu z Kielc, Paweł Sieczka.

Goście zagrali bardzo dobrze w pierwszej połowie. Zespół z Krakowa miał sporo problemów ze sforsowaniem obrony Politechniki, która w 25 minucie wygrywała 15:7. Potem gospodarze odrobili nieco straty, na początku drugiej połowy zbliżyli się na różnice trzech goli, ale kielczanie znów odskoczyli i w końcówce spotkania na boisko mogli wyjść rezerwowi akademików.