Zwycięstwo rywala Vive Targi Kielce w wielkich derbach

/PK/
Rywal Vive Targi Kielce w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, macedoński Metalurg Skopje, wygrał wielkie derby Skopje w Lidze Regionalnej SEHA. Drużyna trenera Lino Cervara pokonała Vardar Pro 26:21 i skończyła rundę zasadniczą na drugim miejscu.

Metalurg Skopje - Vardar Pro Skopje 26:21 (12:7)

Metalurg: Angełow 14/35 - Rakcević 1/1, Lewow 1/1, Dimowski 1/1, Vugrinec 6/7, Mirkulowski 4/4, Mojsoski 4/8, Batinović 3/4, Mojsowski 5/10 (2/3), Jonowski, Aluszowski 1/1, Korazija, Markoski.

Metalurg bez problemów wygrał wielkie derby Skopje, mimo że w bramce nie pojawił się jego pierwszy bramkarz, Darko Stanić. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się Petar Angełow (40 procent skuteczności).

Ostatni remis notowano w 18 minucie (5:5), od tego momentu drużyna trenera Lino Cervara rzuciła trzy bramki z rzędu. W 37 minucie Metalurg prowadził już 16:9 i poza jednym momentem (44 minuta 18:15) nie dał żadnych nadziei rywalowi, który w pierwszej rundzie pokonał go 27:26.

Najskuteczniejszymi graczami metalurga w tym spotkaniu byli prawy rozgrywający Renato Vugrinec (6 bramek) i środkowy rozgrywający Naumcze Mojsowski (5).

Metalurg zajął drugie miejsce w rozgrywkach rundy zasadniczej (kolejność: 1. Mieszkow Brześć 40 pkt., 2. Metalurg 39, 3. Vardar 36, 4. Croatia Osiguranje Zagrzeb 35) i awansował do turnieju Final Four, który za dwa tygodnie odbędzie się w Skopje.