Zwycięstwo siatkarek KSZO z Pałacem Bydgoszcz 3:2

Mirosław ROLAK
W akcji skuteczna w meczu z bydgoszczankami Joanna Kapturska
W akcji skuteczna w meczu z bydgoszczankami Joanna Kapturska Dominik Grosicki
W meczu 20 kolejki ORLEN Ligi drużyna KSZO Ostrowiec pokonała Pałac Bydgoszcz 3:2

KSZO Ostrowiec – Pałac Bydgoszcz 3:2 (12:25, 25:19, 25:13, 18:25, 15:9)

• KSZO: Polak 7, Brzóska 15, Stroiwąs 7, Ściurka 7, Kapturska 26, Soter 12, Pauliukouskaya (libero) oraz Szpak, Jocić i Piotrowska
  • Pałac: Jagodzińska 17, Misiuna 11, Krawulska 8, Krzywicka 17, Śmieszek 10, Pleśnierowicz 3, Nowakowska (libero) oraz Ziółkowska, Kuligowska, Bałdyga i Dąbrowska
  • MVP meczu: Joanna Kapturska.
  • Sędziowali: Rafał Pośpiech, Janusz Cyran. Widzów: 760.
  • Przebieg: I set: 1:5, 5:9, 8:12,9:18, 11:23, 12:25;II set: 0:3, 3:6, 6:10, 15:15, 20:17, 25:19 III set: 7:1, 10:5, 11:9, 15:11, 19:12,25:13; IV set: 4:4, 6:7, 8:11, 14:18, 15:22,18:25; V set: 4:1, 6:4, 9:5, 12:8, 15:9.

Solidny dreszczowiec zafundowały swoim kibicom ostrowieckie siatkarki w meczu z Pałacem Bydgoszcz. Na szczęście w tie breaku rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść.

Pierwszy set był fatalny w wykonaniu gospodyń. Bydgoszczanki bardzo dobrze broniły i seryjnie zdobywały punkty. Gospodynie były momentami zupełnie bezradne i przegrały do 12. Zupełnie inaczej zaprezentowały się gospodynie w drugim i trzecim secie. Składne ataki, znacznie lepsza gra obronna przyniosły efekty i gospodynie wygrały drugiego seta, a w trzecim znokautowały rywalki. Czwarty set był niestety dla Pałacu, który prowadził od początku tej odsłony, ale w tie breaku, podobnie jak przed paroma dniami w Pile, lepszy był zespół KSZO.

To drugie z rzędu zwycięstwo drużyny trenera Dariusza Parkitnego, gdyż w minionej kolejce jego podopieczne wygrały z Eneą PTPS w Pile również 3:2.

Po meczu powiedzieli:

Dariusz Parkitny, trener KSZO: Mamy dużo tie breaków, ale nie patrzymy na to ile będzie setów., ale na to by rozegrać dobry mecz i wygrać. Po przegranym secie trzeba pamiętać że są kolejne, w których trzeba grać.

Roksana Brzóska, KSZO: To był bardzo trudny i trochę dziwny mecz, ale cały czas wierzyłyśmy że możemy go wygrać. Chciałyśmy wygrać 3:1, ale dobre jest i 3:2. Dla nas ważny jest każdy punkt, bo wiadomo jak ciasno jest w tabeli.