Zwycięstwo staszowskich karateków w Łańcucie. Sportowcy przywieźli cztery medale

/MLE/
W kategorii light contact open na najwyższym podium stoi Kamil Chara. Trzecie miejsce zajął Kacper Mazur. Archiwum
Staszowcy karatecy po raz kolejny stanęli na podium. - Z Mistrzostw Polski Południowej w Łańcucie przywieźliśmy aż cztery medale, w tym złoty, srebrny i dwa brązowe - mówi instruktor Janusz Furmanek. - Nasze osiągnięcia z marca ubiegłego roku, gdzie w Nowym Targu zdobyliśmy też cztery, ale brązowe medale, zostały pobite.

Pierwsze miejsce, złoty medal wywalczył Kamil Chara z Kieleckiego Klub Karate Kyokushin sekcja Staszów, brązowy medal otrzymał Kacper Mazur. Pierwsze miejsce drużynowo zajęli karatecy z Sandomierza.

Staszowcy karatecy z klubu Karate Kyokushin wzięli udział w Mistrzostwach Makroregionu Południowego Łańcut 2009. W zawodach wystartowało w sumie 160 zawodników z 38 różnych ośrodków. Imprezę organizował Rzeszowski Klub Sportów Walki "System". Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak.