Sławomir Stachura
Koszykarze UMKS Kielce w trzeciej kolejce drugiej ligi zwyciężyli na trudnym terenie Wisły Kraków. Przewaga drużyny z Kielc nie podlegała dyskusji, jednak gra naszego zespołu momentami nie mogła się podobać.

Wisła Kraków - UMKS Kielce 60:72, (18:22, 12:20, 14:17, 16:13)
UMKS:
Makuch 9, Fąfara 10 (1x3), Osiakowski 9 (1x3), Machowski 12 (1x3), Król 14 (2x3) - Bacik 2, Lewandowski 4, Dryjański 6, Busz 2, Miernik 4, Walczyk.

Gospodarze prowadzili w tym meczu przez zaledwie dwie minuty, gdy po kilku błędach kieleckiego zespołu w ataku było 4:0. Na szczęście kielczanie szybko doszli do głosu i już w 5. minucie było 10:5 dla UMKS.

W pierwszej połowie nasza drużyna wygrywała nawet 15 punktami, a w drugiej odsłonie przez moment ich przewaga wynosiła nawet 16 "oczek" (48:64). "Wiślacy" nie byli w stanie zagrozić UMKS, ale gra zespołu Rafała Gila także nie była jednak idealna. Kielczanie mieli 19 strat, w całym meczu trafili tylko 5 z 25 rzutów z dystansu, a w drugiej połowie nie istniało ich zastawienie na obu tablicach. Gospodarze zdobyli mnóstwo punktów z ponawianych akcji, a 20 zbiórek zanotował sam środkowy, Paweł Murza. - To jest zupełnie nie dopuszczalne. Przegrywamy deskę z drużyną niższą od nas. Boli to tym bardziej, że przez cały mecz dobrze broniliśmy, ale w drugiej połowie brakowało nam koncentracji, przez co rywale zdobywali łatwe punkty z ponowień i spod kosza - opisuje trener UMKS Kielce, Rafał Gil.

Plusem może być natomiast z pewnością fakt, że w niedzielnym spotkaniu punktowało aż dziesięciu koszykarzy UMKS. Punktów nie udało się zdobyć jedynie Pawłowi Walczykowi.

W innych meczach: AZS AGH Alstom Kraków - KS Piaseczno 85:78, Tur Bielsk Podlaski - Księżak Łowicz 71:91, MKS Skierniewice - Pułaski Warka 77:70, SKK Siedlce - Sokół Ostrów Mazowiecka 120:59, Rosa II Radom - AZS AWF ggmedia.pl Kraków 68:65

1. Siedlce 3 6 283:197
2. AGH 3 6 246:203
3. UMKS 3 6 221:194
4. Łowicz 3 5 248:203
5. Rosa II 3 5 194:174
6. Skierniewice 3 5 240:229
7. Tur 3 4 215:243
8. AZS AWF 3 4 206:217