Zwycięstwo UMKS po dogrywce w Limanowej

Krzysztof WILCZEK
Łukasz Fąfara (z lewej) zdobył decydujące punkty w Limanowej.
Łukasz Fąfara (z lewej) zdobył decydujące punkty w Limanowej. fot. Sławomir Stachura
Koszykarze UMKS Kielce znów nie pozwolili się nudzić kibicom na meczu. Spóźnili się do Limanowej i nie zdążyli się dostatecznie rozgrzać, przez co początek meczu przegrali 1:10, by ostatecznie wygrali po dogrywce.

Limblach Limanowa - UMKS Kielce 74:76 (21:9, 13:21, 17:27, 15:9, 8:10) po dogrywce.

Punkty dla UMKS: Bacik 3, Fąfara 2, Gil 3, Jurczyk 6 (2x3), Kij 21 (3x3), Makuch 14 (2x3), Miernik 9, Pilecki 17 (3x3), Rak 1.

Opóźnienie na trasie spowodowało, że koszykarze UMKS nie zdążyli się dostatecznie rozgrzać i pierwszą kwartę przegrali bardzo wysoko. W miarę upływu meczu kielczanie załapali swój rytm i wyszli na prowadzenie (20 minuta 30:29). - Bardzo dobrze graliśmy w trzeciej kwarcie, trafiliśmy 7 "trójek" - powiedział Grzegorz Kij, grający trener UMKS. Niestety czwarta kwarta nie była już taka dobra w wykonaniu UMKS. Nietrafione rzuty spowodowały, że Limblach doprowadził do dogrywki.

Końcówka meczu była bardzo emocjonująca. Przy prowadzeniu UMKS 74:72, kielczanie nie trafiają czterech rzutów osobistych z rzędu (po dwa Bacik i Kij) i gospodarze doprowadzają do remisu po 74.
- Zostało nam 13 sekund do końca, zdecydowaliśmy się na rozegranie akcji pod Fąfarę, którego krył bardzo wysoki Olczyk. Łukasz go łatwo minął i zdobył swoje jedyne, ale jakże ważne punkty w meczu - tłumaczył trener Kij.
Pierwszy raz w tym sezonie na dłuższą grę zdecydował się grający trener Grzegorz Kij, który zdobył najwięcej punktów w zespole - 21. - Potrzebowałem tego, ponieważ nieraz żałowałem, że mogłem wejść na parkiet a jednak nie wszedłem. Czasami wydaje się, że możesz coś zrobić lepiej samemu, podjąłem taką decyzję i odpowiadam za nią - dodał trener Kij.

W innych meczach: Rosasport Radom - Pogoń Ruda Śląska 83:49, Mickiewicz Katowice - OSSM Stalowa Wola 84:76, Staco Niepołomice - Politechnika Radomska 88:101, Wisła Kraków - Unia Tarnów 72:83, Alba Chorzów - Cracovia Kraków - mecz zakończył się po zamknięciu tego numeru gazety, Komtek Bytom - Termo-Rex Jaworzno - przełożony.