Zwycięstwo Wisły Kraków z Odense BK. Krakowianie zachowali szanse na wyjście z grupy

/SAW/
Wisła Kraków wygrała w meczu 5. kolejki piłkarskiej Ligi Europy z Odense BK 2:1 (2:0) i zachowała szanse na awans do 1/16 finału rozgrywek.

Wisła zapowiadała walkę o trzy punkty w Danii i dotrzymała słowa. Do przerwy prowadziła 2:0. W 20 minucie uzyskała prowadzenie, gdy Łukasza Garguła dograł do Dudu Bitona, a ten ograł obrońcę i pokonał Madsa Toppela. W 28. minucie po kontrze było już 2:0 gdy Patryk Małecki uderzył tuż przy słupku.

Gospodarze po przewie odpowiedzieli kontaktowym golem, gdy Jensen wykorzystał błąd Michaela Lameya i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Wisły Sergeia Pareikę.

Odense BK - Wisła Kraków 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Biton 20, 0:1 Małecki 28, 1:2 Jensen 51.
Wisła: Pareiko - Lamey (79 Jovanović), Chavez, Díaz, Paljić - Kirm (90. Iliev), Wilk, Núnez, Garguła, Małecki (82. Melikson) - Biton.
Kartki: żółte: Sorensen (Odense) - Małecki, Chávez (Wisłą). Sędziował: Laurent Duhamel (Francja).

W innym meczu grupy K: FC Twente - Fulham 1:0 (0:0)

1. Twente 5 13 13:5
2. Fulham 5 7 7:4
3. Wisła 5 6 6:12
4. Odense 5 3 7:12

Ostatni mecz w fazie grupowej Wisła zagra 14 grudnia z Twente FC.