Zwycięstwo Wisły Sandomierz nad Wolanią

dor
Wisła Sandomierz wygrała z Wolanią Wola Rzędzińska w meczu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Wolania Wola Rzędzińska - Wisła Sandomierz 0:1 (0:1), Roman Mykytyn 31

Bramka: 0:1 Roman Mykytyn 31.

Wolania: Mikrut - Szkotak, Szosta, Tadel, Szatko - Adamowski (62. Nalepka), Barycza, Starzyk (55. Różak), Wilk - Lubera, Jaworski (65. Maik).

Wisła: Kozłowski 8 - Zimoląg 6, Korona 7, Beszczyński 7, Chorab 7 - Szustak 6, Mykytyn 8, Szepeta 6, Kabata 6 - Madeja 7 I (90. Świrk nie klas.) - Wolan 6 (89. Kosno nie klas.).

Sędziował: Jakub Kupczak z Nowego Sącza. Widzów: 150.

Piłkarze Wisły zagrali mądrze i konsekwentnie. I wreszcie w dobrym nastroju wracali z meczu wyjazdowego. -To nasze pierwsze punkty w tym sezonie na boisku rywala - mówił Mateusz Kulita, kierownik drużyny Wisły.

Decydująca dla losów meczu okazała się akcja z 31 minuty. Bartosz Madeja dośrodkował z rzutu wolnego, zamykający akcję Roman Mykytyn uderzył z pierwszej piłki z około pięciu metrów i po chwili odbierał gratulacje od kolegów. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 2:0. Był sam na sam, ale jego strzał obronił bramkarz Wolanii. Szczęścia w strzałach z dystansu próbowali Mirosław Kabata, Bartosz Szepeta i Tomasz Wolan, ale brakowało precyzji. W ostatniej minucie bramkarz Wisły Jakub Kozłowski złapał piłkę tuż przed linią bramkową.

Adam Mażysz, Wisła:

- Wreszcie na wyjeździe zagraliśmy z animuszem, z determinacją. Mieliśmy okazje do podwyższenia wyniku, ale brakowało skuteczności. W doliczonym czasie Jakub Kozłowski uratował nas od utraty bramki. Zresztą cały mecz bronił pewnie.