"Życiówki" naszych biegaczy w Półmaratonie Warszawskim

/dor/
Kieleccy lekkoatleci startowali w 8. Półmaratonie Warszawskim, który był bardzo dobrze obsadzony. Rywalizowało w nim ponad 10 tysięcy osób z 55 krajów.

Wśród mężczyzn zwyciężył Kenijczyk Martin Mukule. W kategorii open w mocnej stawce rywali na 29 miejscu sklasyfikowany został Marcin Stokowiec, debiutujący w barwach KKL Kielce. Uzyskał czas 1.13,47, który jest jego rekordem życiowym. 30 miejsce zajął kielczanin Michał Jamioł, który dystans 21 kilometrów i 97 metrów pokonał w czasie 1.13,48.

Rekordy życiowe poprawili także inni zawodnicy KKL Kielce: Jarosław Lubiński - 1.18,17, Marek Skrzyniarz - 1.23,44, Krzysztof Cora - 1.40,42, Agnieszka Kozłowska - 1.49,30.

Drużyna Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego w składzie: Agnieszka Kozłowska, Jarosław Lubiński, Zenon Stępień i Marcin Stokowiec zajęła 9 miejsce wśród 112 sklasyfikowanych drużyn.