W środę 15 maja grała grupa czwarta 3. ligi. Zwycięstwo Staru Starachowice, Czarni Połaniec - KSZO 1929 Ostrowiec 3:0 w derbach

Dorota Kułaga
Star Starachowice w Ożarowie zagra z Orlętami Radzyń Podlaski.
Star Starachowice w Ożarowie zagra z Orlętami Radzyń Podlaski. Marcin Słoka
W środę, 15 maja, odbyła się 30. kolejka grupy czwartej trzeciej ligi. Do świętokrzyskich derbów doszło w Połańcu - Czarni pokonali KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. Star Starachowice w Ożarowie wygrał z Orlętami Radzyń Podlaski 1:0.

W środę 15 maja grała trzecia liga piłkarska

Star Starachowice - Orlęta Radzyń Podlaski 1:0 (0:0)
Bramka: Szymon Stanisławski 66.

To był pełen dramaturgii mecz. Star kończył go w dziewiątkę. W 23 minucie Oleksij Majdenewycz dostał czerwoną kartkę za faul. W 84 minucie kontuzji doznał Konrad Handzlik, który na murawie przebywał 1 minutę. Trener Przemysław Cecherz nie mógł już przeprowadzić zmiany, ponieważ wcześniej Star przeprowadził trzy pojedyncze zmiany. W 90+5 minucie czerwoną kartkę otrzymał Borys Piotrowski z Orląt. Zwycięstwo odniesione w takich okolicznościowych smakuje szczególnie.

Czarni Połaniec - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (3:0)
Bramki: Adrian Gębalski 10, Damian Bawor 14, Bartłomiej Wiktor 40.

Czarni bardzo dobrze weszli w to spotkanie. Od początku przejęli inicjatywę i po kwadransie prowadzili już 2:0 po golach Adriana Gębalskiego i Damiana Bawora. Przed przerwą zdobyli jeszcze trzecią bramkę. Po zmianie stron wynik już nie uległ zmianie. Zespół z Połańca zasłużenie pokonał w derbowym spotkaniu KSZO 1929, który w dalszym ciągu prowadzi Krystian Kanarski.

Siarka Tarnobrzeg - Unia Tarnów 3:0 (2:0)
Bramki: Kosei Iwao 7, Kmil Orlik 45, Kacper Prusiński 71.

Podhale Nowy Targ - Wieczysta Kraków 1:0 (1:0)
Bramka: Mostafa Hamed 3.

Zagrożone spadkiem Podhale w 3 minucie objęło prowadzenie po strzale Moustafy Hameda, a później skutecznie się broniło. To pierwsza w lidze w tym sezonie porażka drużyny pod wodzą trenera Sławomira Peszki, dobra seria skończyła się 15 maja na 22 spotkaniach. Lider był niepokonany od 16 września - informuje gazetakrakowska.pl

Sokół Sieniawa - Chełmianka Chełm 1:2 (1:1)
Bramki: Bartłomiej Kiełbasa 31 - Krystian Mroczek 21, 70.

Garbarnia Kraków - Avia Świdnik 1:1 (1:0)
Bramki: Michał Opalski 44 - Arkadiusz Maj 73.

Wiślanie Jaśkowice - KS Wiązownica 2:1 (0:1)
Bramki: Dorian Gądek 68, Błażej Radwanek 75 - Sebastian Rak 42

Karpaty Krosno - Podlasie Biała Podlaska 0:2 (0:2)
Świdniczanka Świdnik - Wisłoka Dębica 0:1 (0:1)