Pokonali wicelidera. Orlęta Kielce - Szreniawa Nowy Wiśnicz 2:0 (video, zdjęcia)

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
Tak piłkarze kieleckich Orląt świętowali zwycięstwo nad Szreniawą Nowy Wiśnicz.
Tak piłkarze kieleckich Orląt świętowali zwycięstwo nad Szreniawą Nowy Wiśnicz. Zdjęcia Kamil Markiewicz
Orlęta Kielce pokonały w meczu trzynastej kolejki trzeciej ligi Szreniawę Nowy Wiśnicz, która przed tą kolejką zajmowała pozycję wicelidera tabeli.

Krzysztof Dziubel, trener Orląt Kielce:

- Myślę, że kluczem do sukcesu była bardzo dobra gra w obronie oraz próba kontrataków. O ile w pierwszej połowie nam to nie wychodziło, to w drugiej części meczu, wyglądało to całkiem dobrze. W przerwie rozmawialiśmy w szatni o tym, żeby zagrać odważniej, co było widać na boisku. Chcę pochwalić piłkarzy za zaangażowanie i ambitną grą oraz za to, że nie przestraszyli się rywala.

Od pierwszych minut bardzo dobrze spisywali się podopieczni trenera Krzysztofa Dziubela. W 28 minucie Wojciech Niebudek podawał w pole karne drużyny z Nowego Wiśnicza do wbiegającego Mateusza Zacharskiego, ale ten próbując oddać strzał, stracił równowagę przewracając się, w tym czasie obrońcy gości wybili piłkę.

POSTRASZYLI POPRZECZKĄ

W 40 minucie Basta dośrodkowywał piłkę w pole karne Orląt. Wyskoczył do niej Szymon Kiwacki, po którego strzale głową, piłka trafiła w poprzeczkę. Futbolówka spadał na piąty metr, po czym złapał ją Sochaczewski. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

AMBITNIE PO PRZERWIE

Od początku drugiej części meczu gospodarze próbowali kontratakować. W 55 minucie Karol Armata wrzucał piłkę w pole karne, do wbiegającego Zacharskiego. Lot piłki przeciął Michał Suchan, wybijając piłkę głową, skierował ją wprost do własnej bramki. Piłkarze Szreniawy rzucili się do odrabiania strat, a drużyna z Kielc konsekwentnie odpierała ich ataki. W 68 minucie kontrę wyprowadzał Jakub Stachura, który został faulowany na 22 metrze. Rzut wolny wykonywał Zacharski, który silnym strzałem w samo okienko, zdobył bramkę, podwyższając wynik wczorajszego spotkania. - Wygraliśmy mecz ze Szreniawą przede wszystkim dzięki ambicji. Trener zmotywował nas, żebyśmy od pierwszych do ostatnich minut walczyli i przyniosło to efekt - mówił Mateusz Zacharski, piłkarz Orląt Kielce.