Wygrana KSSPR Końskie w Wolsztynie

PK
Sebastian Smołuch rzucił w Wolsztynie dla Końskich 5 bramek.
Sebastian Smołuch rzucił w Wolsztynie dla Końskich 5 bramek. Fot. Łukasz Zarzycki
W rozegranym awansem meczu grupy B I ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie pokonało na wyjeździe Wolsztyniaka Wolsztyn 33:32.

Wolsztyniak Wolsztyn - KSSPR Końskie 32:33 (16:20)

KSSPR: Ratuszniak, Witkowski, Kornecki - Przybylski 8, Baturin 5, Biegaj 5, R. Napierała 1, Bąk 4, Słonicki 2, Smołuch 5, T. Napierała 1, Kubała 2, Rokita.

Mecz rozegrano awansem, ponieważ w sobotę juniorzy KSSPR wylatują na turniej do Portugalii. Wczoraj w Wolsztynie konecczanie zagrali świetnie w pierwszej połowie, w której wychodziło im praktycznie wszystko. W 25 minucie wygrywali już 17:11.

Po przerwie było gorzej, bo wybiegany zespół gospodarzy często kontrował i stosował szybkie wznowienia. W 58 minucie Wolsztyniak pierwszy raz w tym spotkaniu wygrywał - 32:31. Ale dwa ostatnie gole zdobyli goście, a konkretnie Michał Przybylski, najpierw z akcji, a 35 sekund przed końcem z karnego. - Przy ostatniej akcji przeciwnika mieliśmy szczęście, bo skrzydłowy rzucał z czystej pozycji, piłka przeszła pod nogą bramkarza, odbiła się od poprzeczki i wpadła w ręce Wiktora Kubały - relacjonował trener zespołu z Końskich, Rafał Przybylski.

Bardzo możliwe, że ostatni mecz w rozgrywkach (z Olimpią Piekary Śląskie, środa, 27 kwietnia, również awansem) konecczanie rozegrają nie w Stadnickiej Woli, a już w remontowanej od dwóch lat hali przy ulicy Stoińskiego w Końskich.