Było już siedemnastoma… Porażka UMKS Kielce w Warszawie

Krzysztof WILCZEK
Podopieczni Rafał Gila przegrali w Warszawie.
Podopieczni Rafał Gila przegrali w Warszawie. fot. Sławomir Stachura
Drugoligowi koszykarze UMKS Kielce przegrali z AZS II Politechniką Warszawską 83:89, choć prowadzili już siedemnastoma punktami. Zwycięstwo kielczanie dali sobie wyrwać w ostatniej kwarcie, którą przegrali 17:36.

AZS II Politechnika Warszawska - UMKS Kielce 89:83 (18:16, 18:28, 17:22, 36:17)

UMKS: Bacik 7 (1x3), Makuch 0, Dziura 0, Fąfara 13 (2x3), Jaworski 0, Kij 20 (2x3), Miernik 13, Lewandowski 6 (1x3), Wróbel 17, Busz 7 (1x3), Kołacz 0.

Po trzech kwartach nic nie zapowiadało porażki kielczan w Warszawie. Podopieczni Rafała Gila prowadzili i wtedy rozpoczęło się ostatnie dziesięć minut meczu…

- Gra się 40 minut, a nie 30, przez brak koncentracji w ostatniej kwarcie wracamy z Warszawy bez zwycięstwa, choć prowadziliśmy już 17 punktami i zamiast dobić rywala, to my pozwoliliśmy się rozpędzić Politechnice, a to jest najlepsza młodzież w Polsce - mówił po meczu Rafał Gil, trener UMKS Kielce.

Gospodarze byli świetnie dysponowani rzutowo za trzy punkty, trafili aż 14 "trójek" na 28 prób! Kielczanie zaledwie siedem na 24 próby i nawet warunki fizyczne, które były po stronie gości, co było widoczne w zbiórkach (33 - 47) jak i doświadczenie nie pomogły w odniesieniu zwycięstwa.