Dwa złote medale zapaśników Guliwera Kielce

/dor/
W Radomsku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu klasycznym Regionu C. Wystartowało w nich 170 zawodników, również z Kielecczyzny.

W zawodach rywalizowali zapaśnicy z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Nasz region reprezentowało siedmiu zawodników Guliwera Kielce i jeden STS Skarżysko Kamienna. Wypadli bardzo dobrze.

-Mamy się czym cieszyć. Z tego, co pamiętam, nigdy w stylu klasycznym nie zdobyliśmy dwóch złotych medali na tej imprezie - powiedział Karol Kucharczyk, prezes Guliwera Kielce.

Jacek Stępień zajął pierwsze miejsce w kategorii 38 kg, a Jakub Sosnowski zwyciężył w kategorii 100 kg. Rafał Tkacz był piąty w kategorii 35 kg, na tej samej pozycji w 59 kg został sklasyfikowany Adam Kulik. Wszyscy ci zawodnicy reprezentują Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Guliwer Kielce. W klasyfikacji klubowej Guliwer zajął wysokie piąte miejsce w rywalizacji 19 klubów.