Korona - Jagiellonia 1:0 w Młodej Ekstraklasie

SAW
W meczu Młodej Ekstraklasy piłkarze Korony Kielce pokonali na stadionie przy ulicy Szczepaniaka Jagiellonię Białystok 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę strzelił w 57 minucie Łukasz Cichos.

Kielczanie mieli więcej okazji, ale wykorzystali tylko jedną gdy w 57 minucie po uderzeniu Jakuba Bąka bramkarz odbił piłkę, ale skuteczną dobitką z kilku metrów popisał się grający po przerwie za Dawida Janczyka Łukasz Cichos. Zwycięstwo kielczan jest jak najbardziej zasłużone, gdyż przez większą część meczu byli lepsi, stworzyli mnóstwo sytuacji, jednak w końcówce musieli drżeć o wynik, gdyż goście odważniej zaatakowali.

- Tak to jest, gdy się nie wykorzystuje okazji. Ale jestem zadowolony, bo zagraliśmy dobre spotkanie, a młodzi zawodnicy robią postęp - ocenił Wlodzimierz Gąsior, trener Korony.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)

Bramka: Łukasz Cichos 57 min.

Korona: Miśkiewicz - Jamróz, Malarczyk, Kiercz, Kal (46. Lenart) - Papka (46. Kaczmarek), Duda (74. Michalski), Paprocki, Janiec - Bąk (80. Piwowar), Janczyk (46. Cichos)

Jagiellonia: Ptak - Soczyński, Butkiewicz, Józefiak, Szóstko (66. Straus)- Kędzior, Arłukowicz, Grudziński (46. Murawski), Zapolnik (65. Malinowski) - Mackiewicz, Jastrzębski (60 Kosiński)

Kartki: żółte: Janiec (Korona), Szóstko (Jagiellonia).
Sędziował: Mariusz Trofimiec z Kielc.