Po zamieszkach na stadionie w Sandomierzu. Wysokie grzywny i zakazy stadionowe (ZDJĘCIA)

elzem
Sąd w trybie przyspieszonym zajął się osobami zatrzymanymi po burdzie kibiców na meczu Wisły Sandomierz z Koroną Kielce w 1/32 finału Pucharu Polski

Przypomnijmy, że w 50 minucie środowego meczu Wisły Sandomierz z Koroną Kielce w 1/32 finału Pucharu Polski, kibice wtargnęli na boisko i spotkanie zostało przerwane. Interweniowała policja, która użyła gazu łzawiącego. W sektorze zajmowanym przez kibiców Korony wyrwane zostały krzesełka. Przerwa trwała pół godziny, spotkanie zostało dokończone, a Wisła, która do tego czasu przegrywała 1:2, ostatecznie sprawiła sensację i wygrała 3:2.

W spotkaniu uczestniczyło około 500 kibiców Korony, a drużynę gospodarzy dopingowali kibice Wisły, wspólnie z fanami KSZO Ostrowiec, GKS Bełchatów, Siarki Tarnobrzeg i Wisłoki Dębica.

Już w trakcie meczu zostało zatrzymani kibice zarówno z Kielc jak i z Sandomierza. Po meczu doszło do kolejnych zatrzymań.  Policjanci informowali, że ujęto 22 osoby w wieku od 16 do 55 lat podejrzewane o zakłócenie porządku poprzez wtargniecie na płytę boiska. Większość z nich to mieszkańcy Kielc i powiatu kieleckiego. Pięciu z zatrzymanych zwolniono tego samego dnia. Trzej dorośli zostali wcześniej przesłuchani, dwaj nieletni trafili pod opiekę rodziców.

Zarzuty, jakie postawiono zatrzymanym, dotyczyły naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Sąd procedował w trybie przyspieszonym.

– Popołudniem zakończyły się postępowania wobec pięciu zatrzymanych. Sąd zdecydował o nałożeniu na mężczyzn wysokich grzywien, które wyniosły od 5 tysięcy złotych do 1800 złotych oraz trzyletnie zakazy stadionowe – mówiła Paulina Mróz z sandomierskiej policji. Postępowania będą toczyły się do późnego wieczora.