MKTG SR - pasek na kartach artykułów

18 drużyn rywalizowało w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Baranowie Sandomierskim

Klaudia TAJS [email protected]
Uroczysta zbiórka podczas niedzielnych zawodów na stadionie w Baranowie Sandomierskim.
Uroczysta zbiórka podczas niedzielnych zawodów na stadionie w Baranowie Sandomierskim. Klaudia Tajs
Na starcie Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Baranowie Sandomierskim stanęły młodzieżowe i kobiece drużyny

18 drużyn dziewcząt, chłopców i kobiet z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego zmagało się w niedzielnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych na stadionie w Baranowie Sandomierskim. Była sztafeta z prądownicą, skok przez rów i bardzo gorący doping z pełnej widowni.

Nie były to zawody obowiązkowe, lecz pucharowe. Swoich przedstawicieli wystawiły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Gorzyce, Grębowa, Baranowa Sandomierskiego, Nowej Dęby i Tarnobrzega. Druhny, druhowie oraz panie walczyły o Puchar Kazimierza Ślęzaka Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tarnobrzegu. Swoje puchary przygotował także Andrzej Babiec komendant miejski Państwowej Straży Pozarnej w Tarnobrzegu, Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Kamil Kalinka, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

MOTOPOMPA I ĆWICZENIA BOJOWE

Młodzieżowe drużyny sprawdziły się w ćwiczeniu bojowym, podczas którego musieli pokonać kilka przeszkód. Był na czas skok przez rów, przejście przez tunel i ławeczkę, ćwiczenie z hydronetkami, napełnianie pojemnika wodą i na koniec ustawienie węzłów i ustawienie armatury sprzętu pożarniczego na odpowiednich stanowiskach. Dla pań przygotowano ćwiczenie z motopompą.

- To rozwinięcie linii głównych i linii gaśniczych - wyjaśnił prezes Kazimierz Ślęzak. - To także strącenie pachołków i obrócenie tarczy przy stanowisku ogniowym. Drugą konkurencją dla drużyn młodzieżowych i pań jest sztafeta z prądownicą.

W końcowej rywalizacji w grupie Kobiecych Drużyn Pożarniczych I miejsce zajęły panie ze Ślęzaków, II miejsce panie ze Skopania, III miejsce panie z drużyny działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej Mokrzyszów - Tarnobrzeg.
W grupie dziewcząt I miejsce wywalczyła drużyna z Durdów, II miejsce drużyna z Sokolnik, III miejsce drużyna ze Ślęzaków. W grupie chłopców I miejsce zajęła drużyna z Durdów, II miejsce drużyna z Woli Baranowskiej, III miejsce drużyna z Wrzaw.

SĄ NASTĘPCY

Na terenie powiatu tarnobrzeskiego działają 32 ochotnicze straże pożarne. Jednak nie wszystkie jednostki prowadzą młodzieżowe i kobiecie drużyny pożarnicze. Najwięcej drużyn działa w Baranowie Sandomierskim, gdzie jest aż 13 jednostek, w większości których działają młodzieżowe drużyny. Po dwie, trzy drużyny działają w Nowej Dębie, Grębowie i Gorzycach.

- Nasze drużyny młodzieżowe na tle województwa podkarpackiego plasują się pośrodku - zapewnił prezes Ślęzak. - Pokazały to tegoroczne zawody wojewódzkie. Oczywiście, że chcielibyśmy, aby tych drużyn w powiecie było więcej, ale ich utrzymanie to ogromny wysiłek społeczny i zaangażowanie. Dlatego cieszymy się z tego co mamy i tego, że młodzież garnie się do drużyn.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie