3 liga. Dobra forma kolejnego rywala Stali Stalowa Wola. Podlasie Biała Podlaska nie przegrało czterech ostatnich meczów

Damian Wiśniewski
Piłkarze Podlasia Biała Podlaska w ostatnich meczach ligowych prezentowali się bardzo dobrze Dorota Kułaga
W najbliższym meczu rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Stal Stalowa Wola zmierzy się z Podlasiem Biała Podlaska. Przeciwnik ten jest ostatnio w dobrej formie i nie przegrał czterech poprzednich meczów ligowych, a trzy z nich zakończyły się jego triumfem.

W pierwszym tegorocznym meczu ligowym Podlasie zremisowało na wyjeździe 2:2 z Koroną Rzeszów, ale już w kolejnym spotkaniu pokonało 2:1 Avię Świdnik. Biorąc pod uwagę końcówkę 2021 roku, kiedy Podlasie ogrywało 3:0 Wólczankę Wólkę Pełkińską i 3:0 Unię Tarnów, to zespół ten nie przegrał czterech ostatnich ligowych meczów z rzędu. Ostatniej porażki doznał szóstego listopada, kiedy uległ 1:2 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Przed pojedynkiem z zespołem z województwa świętokrzyskiego Podlasie miało serię trzech meczów bez porażki.

W tabeli ligowej Podlasie jest na miejscu jedenastym i nad strefą spadkową ma przewagę dziewięciu oczek. W pierwszym meczu ze Stalą zremisowało 1:1. Gola dla niego strzelił Krzysztof Salak i zrobił to w drugiej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy, czym ustalił rezultat meczu. Wcześniej, na początku spotkania, prowadzenie "Stalówce" dał Kacper Pietrzyk.

Najlepszym strzelcem Podlasia jest Maciej Wojczuk, autor pięciu goli.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani