3 liga. Siarka Tarnobrzeg przegrała trzeci raz w tym sezonie. Tym razem z Sokołem Sieniawa

Damian Wiśniewski
Grzegorz Kostka
W meczu dziewiątej kolejki grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg doznała trzeciej w tym sezonie porażki. Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Opalińskiego ulegli na wyjeździe Sokołowi Sieniawa 0:1.

Sokół Sieniawa - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (1:0)
Bramka:
Oskar Majda 19.

Sokół: Zając – Kalin, Kapuściński, Drelich ż, Lis (84 Skała) – Purcha, Burka, Jędryas – Majda (65 Mazurek), Hass, Kitliński (68 King). Trener Ryszard Kuźma.

Siarka: Kowal - Bury, Bierzało ż, Duda, Sulkowski – Kargulewicz, Rogala ż, Wdowiak (64 D’Apollonio), Tabor, Mróz (58 Wolski) – Bałdyga (46 Gajewski). Trener Grzegorz Opaliński ż.
Sędziował Pachołek (Lubaczów).
Widzów 200.

W poprzedniej kolejce tarnobrzeżanie wygrali z bezbłędną do momentu rozegrania tamtego meczu Wisłą Puławy i trener Opaliński powiedział nam po tamtym meczu, iż kamień spadł mu z serca, a jego piłkarzom powinno grać się teraz nieco swobodniej.

Sokół Sieniawa okazał się jednak zbyt trudnym przeciwnikiem. Zespół ten także pozostaje jednym z nielicznych niepokonanych, ale trzy ostatnie mecze zremisował.

W pierwszej połowie mecz był raczej spokojny, ale to gospodarze wykorzystali swoją świetną szansę. W 19. minucie gry i dośrodkowaniu Mateusza Kalina w pole karne Macieja Kowala pokonał Oskar Majda. Później mógł on podwyższyć wynik meczu, ale nie wykorzystał swojej okazji. Przed przerwą uderzali także Kacper Drelich z Sokoła i Dawid Bałdyga z Siarki, ale żaden nie strzelił gola.

W drugiej połowie mecz zrobił się żywszy. Bramkarza starał się zaskoczyć wprowadzony z ławki Arkadiusz Gajewski, ale nie strzelił gola. Więcej okazji i tak mieli gospodarze. Bramkę przeciwko swojemu byłemu klubowi mógł zdobyć Patryk Kapuściński, ale przestrzelił. Rzutu karnego nie wykorzystał także Michał Kitliński.