Damian Wiśniewski
od 7 lat
W środę 12 czerwca Siarka Tarnobrzeg wygrała 3:0 w finale Regionalnego Pucharu Polski z Karpatami Krosno. Zobacz zapis transmisji.

Siarka Tarnobrzeg wygrała z Karpatami Krosno w finale Regionalnego Pucharu Polski

Karpaty Krosno - Siarka Tarnobrzeg 0:3 (0:0)
Bramki:
Dawid Lisowski 53, Piotr Lisowski 70, Szymon Feret 72.
Karpaty: Pasterczyk – Stasz, Hudzik, Duda, Prytykovskyi ż (81 Wajs) – Paczkowski ż (56 Maschenko), Radulj, Geci, Filipchuk (81 Akhmedov), Białogłowicz (65 Djoulou) – Demianenko (65 Sula). Trener Waldemar Szafran.
Siarka: Cymerys – Misztal, Szymocha (89 Bierzało), Kumorek, Sulkowski (61 Woś) – Feret (82 Prusiński), Kaliniec (89 Świgut), P. Lisowski ż, D. Lisowski, Orlik ż – Iwao. Trener Dariusz Kantor.

Finał Regionalnego Pucharu Polski był dla Siarki bardzo udany. W meczu ze swoim przeciwnikiem z rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi, Karpatami Krosno, wygrała pewnie 3:0.

Wszystkie bramki co prawda padły w drugiej połowie meczu, ale jeszcze w pierwszej części spotkania tarnobrzeżanie mieli kilka znakomitych okazji do tego, by objąć prowadzenie. Kamil Orlik przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem Karpat, który później jeszcze kilkakrotnie ratował swój zespół. W jednej z akcji piłka trafiła również w poprzeczkę gospodarzy.

W drugiej części spotkania skuteczność wśród podopiecznych trenera Dariusza Kantora była już znacznie lepsza. Pierwszego gola strzelił Dawid Lisowski, który wykorzystał zgranie Kosei Iwao po dośrodkowaniu z prawej strony boiska.

Przy dwóch kolejnych bramkach asystował Kamil Orlik. Najpierw świetnie zabrał się z piłką w środkowej strefie boiska i dograł do Piotra Lisowskiego, który w 70. minucie podwoił prowadzenie swojej drużyny. Dwie minuty potem Lisowski zagrał futbolówkę do środka z lewej strony boiska, a do bramki wpakował ją Szymon Feret.

Siarka wygrała 3:0, dzięki czemu zgarnęła nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych i otrzymała możliwość gry w Pucharze Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2024/2025.

Zobacz zdjęcia:

***

Siarka Tarnobrzeg ma za sobą sezon w grupie czwartej piłkarskiej trzeciej ligi, który zakończyła na drugim miejscu, ustępując jedynie Wieczystej Kraków. Teraz przed nią finał Regionalnego Pucharu Polski, którego transmisję (przeprowadzoną przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej) możecie śledzić u góry strony.